Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyty Gigabyte G1 Sniper - wzmocnienie sekcji audio

rogs 12 Lip 2014 15:24 855 7
  • #1 12 Lip 2014 15:24
    rogs
    Poziom 16  

Witam. Posiadam płytę G1 Sniper A88X i są na niej dwa przełączniki które niby mają wzmocnić dźwięk. W jaki sposób to działa i czy jest to słyszalnie odczuwalne??

Czy wymagana jest wymiana wzmacniacza operacyjnego czy wystarczy ten który jest? ( BB OPA2134PA)

Płyty Gigabyte G1 Sniper - wzmocnienie sekcji audio

0 7
  • #2 12 Lip 2014 15:28
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

W amplitunerach zasilanie to podstawa do dobrej jakości dźwięku.
    Niby różnica jest na +
    Też mam wpięte osobne zasilanie sekcji audio (tor zasilania bezpośrednio z zasilacza) ale czy ma to jakikolwiek wpływ na jakość sygnału ?
    Musiałbym wpiąć 8 kabelków jack/chinch (płyta/ampli) żeby porównać a takowych nie mam.
    Korzystam z audio przez HDMI.
    Też mnie to ciekawi.

0
  • #3 12 Lip 2014 21:48
    rogs
    Poziom 16  

Więc tak,zrobiłem malutki eksperyment. Przełączyłem pozycje przełączników na "2" czyli 6x większe wzmocnienie. Początkowo podłączając słuchawki pod wyjście słuchawkowe nie zauważyłem różnicy ale ta różnica zabiła mnie dopiero po podłączeniu słuchawek do tylnego wyjścia audio..

Troszkę to dziwne jest,jest odczuwalna szersza scena ale powyżej 45 % głośności nie da się słuchać ze względu właśnie na te wzmocnienie.Czyżby ta karta mogła obsłużyć potężne kolumny estradowe? Wzmocnienie jest masakryczne,zdjęłem słuchawki z uszu i podkręciłem do 100% głośności i co się stało?
    .
    .
    .
    słuchawki Reloop RHP-10 się spaliły.....tzn jedna poszła całkiem a druga gra na 50% ...

Więc czy karta jest aż tak potężna czy po prostu lubi sobie palić różne przetworniki ? ;)

Na sprzęcie audio jeszcze tego nie próbowałem bo na razie nie mam okazji..

0
  • #4 12 Lip 2014 21:54
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

rogs napisał:
    Na sprzęcie audio jeszcze tego nie próbowałem bo na razie nie mam okazji..

Tutaj właśnie różnica będzie odczuwalna.
    Mocniejszy sygnał podajesz do ampli, mniejsze zniekształcenia i scena bardziej szczegółowa przy mniejszej głośności.
    W samochodowym audio wyjścia +4v dają potężnego kopa. Tutaj będzie bardzo podobnie.

0
  • #5 12 Lip 2014 22:12
    rogs
    Poziom 16  

Czyli te wzmocnienie jest czegoś warte,nie żałuję słuchawek,bynajmniej wiem że jest lepiej i potężniej.W przeciągu tygodnia przekonam się jak ta dźwiękówka daje radę na sprzęcie stacjonarnym. Pierwszy raz spotkałem się z tym by karta dźwiękowa (tym bardziej zintegrowana) miała takiego kopa :O

0
  • #6 12 Lip 2014 22:34
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Dźwięk bardzo lubi wysoką moc.
    Czy to w audio domowym czy w komputerze. Im więcej tym bardziej czytelne detale.
    Oczywiście wymagania głośników również rosną :D
    Wysoki power z kiepskim odbiornikiem to zysk niewielki.

0
  • #7 12 Lip 2014 22:41
    rogs
    Poziom 16  

Ja za pięknego audio nie mam:

-2xAlton 80 po odnowie,
    -SUB STX 300W,własnej roboty,
    -Technics amp SU-V500+ procesor kina domowego SH-AV500+ procesor dźwięku SH-GE90

Myślisz,że z tym sprzętem te wzmocnienie da radę ??

0
  • #8 13 Lip 2014 12:24
    leven
    Poziom 37  

Nie wiem, czy dobrze interpretujesz, co jest opisane powyżej.

Mam na myśli to, że u Ciebie wzmocniony został sygnał, który ma sterować aktywnym zestawem kolumnowym, lub po prostu wzmacniaczem mcz. z kolumnami.

Tak zasugerowałeś w swoim poście nr.3.

Chodzi mi o to, że ten malutki wzm. operacyjny nie pociągnie żadnej kolumny bezpośrednio podłączonej do wyjścia z karty dźwiękowej.

To tylko sygnał do wysterowania wzmacniacza mocy mcz + kolumny.

0
  Szukaj w 5mln produktów