Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER - amplituner VSX-324 zielony obraz

amado87 12 Jul 2014 18:50 4671 12
 • #1
  amado87
  Level 8  
  Witam,
  posiadam amplituner PIONEER model VSX - 324 od listopada 2013 r. Przedstawię w punktach na czym polega problem - mam nadzieję, że wówczas post będzie bardziej czytelny. Problem polega na:
  1. kiedy podłączam za pomocą HDMI konsolę PS3 do amplitunera, a następnie do telewizora, na telewizorze pojawia się zielony obraz i brak dzwięku. Kiedy konsola jest podłączona bezpośrednio do telewizora wszystko jest ok. Sprawdzałem podłączenie do amplitunera za pośrednictwem wszystkich gniazd HDMI w amplitunerze i obraz dalej zielony.
  2. kiedy podłączam za pomocą HDMI dekoder cyfrowy do amplitunera, a następnie do telewizora, na telewizorze obraz pojawia się i znika. Kiedy dekoder jest podłączonay bezpośrednio do telewizora wszystko jest ok. Sprawdzałem podłączenie do amplitunera za pośrednictwem wszystkich gniazd HDMI w amplitunerze problem nie ustępuje.
  3. Do amplitunera za pomocą kabla HDMI mam podłączonego laptopa. Na telewizorze jest obraz i dźwięk w głośnikach, czyli nie ma problemu. Sprawdzałem podłączenie do innych gniazd HDMI i obraz jest i dźwięk jest.
  Kable HDMI mam nowe firmy hama. Dostępne gniazda w amplitunerze to: HDMI OUT (podłączony telewizor), HDMI: BD(laptop), GAME(konsola), SAT/CBL(dekoder), DVD (puste). Jeżeli sugerujecie ustawienia w urządzeniach to mogę od razu zaznaczyć że wcześniej wszystko działało bez zastrzeżeń.
 • Helpful post
  #2
  sosarek

  Level 43  
  Próbowałeś w konsoli i dekoderze ustawić niższą jakość obrazu, np 576p i wtedy sprawdzać?
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  Polon_us
  Level 42  
  Może przywrócić wzmacniacz do ustawień fabrycznych czyli tzw. reset.

  Kolega to próbował?
 • #5
  amado87
  Level 8  
  Odpowiem na wszystkie posty.
  1. Tak resetowałem amplituner 4 razy, niestety nie pomogło.
  2. Dziś próbowałem ze zmienieniem rozdzielczości na najniższą, niestety problem nie ustąpił.
  3. Co do kabli, na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić, żeby kupić kable za 200 zł za sztukę;/ ale jak będzie przypływ gotówki to chyba tak zrobię.
  Ponadto zauważyłem, że jak włączyłem amplituner dziś rano to wszystko działała w najlepsze. Wyłączyłem go i raz jeszcze włączyłem problemy znów się pojawiły. Zauważyłem jeszcze, że gdy włączam konsolę (gdy jest bezpośrednio podpięta do telewizora) na ok 1 sekundę pojawia się zielony ekran, a następnie gaśnie i startuje gra... Być może jest to problem telewizora. Jest to toshiba ok 6 letnia. Posiada HD Ready... Dziś sprawdzałem amplituner jeszcze przy telewizorze od rodziców i żadnego problemu nie było. Gdybym wiedział, że to na pewno problem z amplitunerem to bym go już wysłał na serwis, ale tu problem jest - moim zdaniem - złożony, uniemożliwiający zdiagnozowanie jednoznacznej przyczyny...
 • #6
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  amado87 wrote:
  Co do kabli, na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić, żeby kupić kable za 200 zł za sztukę;/ ale jak będzie przypływ gotówki to chyba tak zrobię.

  Bez sensu, kablem za 20 zł osiągniesz dokładnie to samo.
  amado87 wrote:
  Dziś sprawdzałem amplituner jeszcze przy telewizorze od rodziców i żadnego problemu nie było

  Więc to raczej problem z Twoim tv!.
 • #7
  amado87
  Level 8  
  Hm... A mam takie pytanie. Wybaczcie sens tego pytania, ale jestem w kwestii elektroniki zielony... Możliwa jest taka sytuacja, że telewizor nie umie obsłużyć sygnału z amplitunera (rozdzielczość 1080p), a przy bezpośrednim podłączeniu sygnał ten obsługuje? Bo też się nad tym zastanawiałem... Może sygnał z amplitunera jest silniejszy i telewizor go nie odbiera, bo może coś się w nim spaliło?
 • Helpful post
  #8
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  amado87 wrote:
  Możliwa jest taka sytuacja, że telewizor nie umie obsłużyć sygnału z amplitunera (rozdzielczość 1080p)

  Oczywiście, że może mieć to miejsce, ALE, tv powinien kilka razy "mignąć" obrazem i się dostosować, wyświetlając właściwą rozdzielczość.
  Skoro tv, to:
  amado87 wrote:
  Posiada HD Ready

  To nie ma takiej możliwości, by obsłużył 1080i/p.
  Tv powinien obraz "zeskalować" do tego co może wyświetlić, albo wyświetlić komunikat w rodzaju "poza zasięgiem", lub coś podobnego.
 • #9
  amado87
  Level 8  
  Rozumiem. Wcześniej przy podłączeniu przez amplituner tv faktycznie migał kilka razy i obraz się pojawiał, teraz od razu się pojawia zielony ekran. A przy bezpośrednim podłączeniu do tv to obraz dalej miga i po chwili pojawia się cały interfejs konsoli. Problem jest skomplikowany... A czy amplituner sam z siebie może automatycznie przesyłać do tv obraz o wyższej rozdzielczości?
 • Helpful post
  #10
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  amado87 wrote:
  A przy bezpośrednim podłączeniu do tv to obraz dalej miga i po chwili pojawia się cały interfejs konsoli.

  Ale zobacz w ustawieniach konsoli, jaką rozdzielczość sobie konsola ustawiła.
  amado87 wrote:
  A czy amplituner sam z siebie może automatycznie przesyłać do tv obraz o wyższej rozdzielczości?

  Sam z siebie nie, bo przesyłać powinien dokładnie to, co sam dostaje, czyli to zródło decyduje, co ampli prześle.
  Nie można też wykluczyć (nie czytałem instrukcji), że domyślnie w ampli ustawione jest na 1080, i dlatego tv ma problem.
  A zrób taki eksperyment:
  Podłącz konsolę, lub co tam masz pod ręką do ampli przez HDMI, ampli podłącz dalej HDMI do tv i teraz zresetuj ampli, poczekaj na uruchomienie się sprzętu i potem zresetuj tv, a na koniec reset konsoli, no coś się ustawić musi, skoro kiedyś nie było z tym problemów.
 • Helpful post
  #11
  Polon_us
  Level 42  
  Męczył mnie ten problem, bo to już drugi lub trzeci taki sam przypadek, który widzę na tym forum ostatnio. Poprzednie dotyczyły innego sprzętu, ale objawy te same. Zastanawiało mnie, co jest wspólnego pomiędzy tymi przypadkami. Coś mi świtało w głowie, ale ostateczne potwierdzenie znalazłem dzisiaj.

  Sądzę, że nic nie popsuło się w sprzęcie kolegi amado87. Problem, który doświadcza, spowodowany jest, moim zdaniem, nieprawidłowym działaniem systemu HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). Proszę zobaczyć fragment instrukcji pewnego urządzenia (LG Kino domowe)

  When the HDMI connection with HDCP is not verified, TV screen is changed to black or green screen or the snow noise may occur on the screen. In this case, check the the HDMI connection, or disconnect the HDMI cable

  Co w moim swobodnym tłumaczeniu znaczy:

  Kiedy połączenie HDMI z HDCP nie jest zweryfikowane, obraz telewizora jest czarny lub zielony, albo szumy (śnieg) mogą być widoczne na ekranie. W tym przypadku sprawdź połączenia HDMI lub rozłącz kable HDMI.

  Prawda, że brzmi znajomo? Innymi słowy, telewizor nie "ufa" wzmacniaczowi (nie widzi go jako urządzenia z poprawnie działającym systemem zabezpieczającym przed kopiowaniem) i nie pozwala odtworzyć sygnału video z wyjścia wzmacniacza. Generalnie, jest to problem komunikacji pomiędzy tymi urządzeniami.

  Poszukałem trochę na Internecie i problem jest dość kłopotliwy do korekcji.

  Myślę, że można zacząć od podstawowej procedury, jaki jest sugerowana w takich przypadkach:

  1 - wyłączyć fizycznie z gniazdek wszystkie połączone z sobą urządzenia - odczekać parę minut
  2 - w międzyczasie, sprawdzić połączenia HDMI - poprawne usadowienie w gniazdach. Również przewody powinny być ułożone bez zagięć.
  3 - włączyć tylko wzmacniacz do gniazdka (w oryginale, główny dystrybutor sygnału HDMI), odczekać chwilę
  4 - włączyć telewizor do sieci (w oryginale urządzenie wyświetlające). Kiedy telewizor już się załaduje, ustawić na nim gniazdo HDMI, które służy do współpracy z wzmacniaczem. Odczekać chwilę, urządzenia muszą się skomunikować.
  5 - włączyć pierwsze urządzenie podłączone do wzmacniacza. Odczekać, aż będzie gotowe do pracy, ustawić je jako wejściowe w wzmacniaczu i włączyć pilotem. I dalej np. jeżeli to jest odtwarzacz płyt DVD, to włączyć płytę DVD.
  Następnie wyłączyć pilotem i włączyć do gniazdka kolejne urządzenie podłączone do wzmacniacza. I tak po kolei każde urządzenie.

  Zastrzegam się, że to podstawowa procedura. Problem może sięgać głębiej. Ale od tego trzeba zacząć.

  Albo przyjąć plan "B" - rozważyć przestawienie połączeń.

  Jeżeli telewizor ma odpowiednią liczbę gniazd HDMI, to podłączyć urządzenia bezpośrednio to telewizora. Sygnał audio można przesłać zwrotnie poprzez HDMI o ile telewizor obsługuje ARC - wzmacniacz obsługuje ARC. Jesli nie, to przez wyjście cyfrowe - mam nadzieję, że telewizor posiada takowe.

  Nie jest to rozwiązanie problemu, tylko jego "obejście". Efekt końcowy w sumie będzie ten sam, jak przy oryginalnym podłączeniu.
 • #12
  amado87
  Level 8  
  Witam ponownie:) zastosowałem się do rady użytkownika Polon_us i wszystko działa jak należy:) po podłączaniu jak w poście dokonałem chyba 20 prób i ani razu nie wyskoczył zielony obraz. Wszystko działa jak należy bez problemu :) Gwoli ścisłości podłączone wszystko za pomocą HDMI:) Rady kolegi zaoszczędziły mi nerwów i czasu związanego z wysyłaniem sprzętów do serwisu:) Dzięki wielkie:)
 • #13
  Polon_us
  Level 42  
  Yes!

  Przepraszam, nie mogłem się opanować :)