Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanały Youtube z serwisowaniem urządzeń

12 Lip 2014 20:58 570 2
  • Poziom 35  
    Witam

Czy znacie jakieś kanały na Youtube gdzie ktoś pokazuje w jaki sposób naprawia dany sprzęt, komentuje co i dlaczego sprawdza i tym podobne ? Szukam kanałów w ojczystym języku.

Może ktoś oglądał kanał Reduktor Szumu i odcinek o naprawie Radmora. O takie właśnie filmy mi chodzi.

Szukałem pod frazami "jak naprawić" ale jest to zbyt ogólne sformułowanie. Udaje się znaleźć pojedyncze filmiki napraw.

Chodzi mi o naprawę RTV z wyłączeniem działu komputerowego.
  • Poziom 43  
    Ja wolę oglądać krymianały, w serwisowaniu urządzeń przydaje sie "zmysł" detektywa, dociekliwość, umiejętność kojarzenia kojarzenia faktów i systematyczne eliminowanie "podejrzanych".

Oprócz tego potrzeba mieć ogólna wiedzę o działaniu urządzeń i układów żeby umieć ocenić czy coś działa poprawnie czy nie, który element moze być przyczyną określonej anomalii.

Oglądanie filmów na ten temat a nawet patrzenie na żywo jak ktoś pracuje ma jedną zasadniczą wadę, za jednym razem zobaczysz tylko jeden scenariusz naprawy, to musi być bardzo nieefektywne.

Załóżmy że naprawiam wzmacniacz, a ty patrzysz, objawy brak sygnału na wyjściu, mierzę zasilanie - jest w tym momencie wiem ze nie muszę naprawać zasilacza, a ty w tym odcinku o usterkach zasilaczy nie dowiesz się nic, następnie podłączam sygnał i sprawdzam czy przechodzi prze płytkę przedwzmacniacza, nie - nie przechodzi więc szukam na tej płytce, a ty w tym odcinku nie dowiesz sie nic o naprawie stopnia mocy, szukam dalej, znajduję że sygnał ginie za regulatorem barwy tonu, jest w nim wzmacniacz operacyjny, sprawdzam czy ma poprawną polaryzację stało prądową, nie ma - jest 12,5V na wyjściu, ponieważ to samo jest w drugim kanale który idzie przez ten sam układ scalony, nie sprawdzam elementów biernych tylko wymieniam układ scalony. Działa, naprzwa skończona, poszło łatwo, a czy ty dowiedziałeś sie czegoś o naprawie wzmacniaczy mocy? niewiele, ile potrzeba takich filmów żebyś mógł naprawić dowolny wzmiacniacz?
    znaleźć dowolną usterkę, szczególnie nietypową?

podpis napisał:
    Jeżeli moja wiadomość Ci pomogła, naciśnij odpowiedni przycisk Wink Z góry dziękuję !
    Chyba nie :P
  • Poziom 35  
    W sumie w ten sposób o tym nie pomyślałem. Uważam jednak, że zawsze można nauczyć się czegoś nowego, załapać schematu poszukiwania usterek itp. Niektórym łatwiej uczyć się w taki sposób zamiast czytać całych tomów podręczników z elektroniki, bo o serwisowaniu stricte chyba dobrych nie ma, jest tylko teoria.