Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Band pass straszne drgania obudowy

gsmfun 12 Lip 2014 22:19 663 3
  • #1 12 Lip 2014 22:19
    gsmfun
    Poziom 15  

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu moim subbasom strasznie dolegają drgania wewnętrzne obudowy, tak jakby obudowa pracowała. Podklejone zostały porządnym klejem wszelakie łączenia płyt sklejkowych od wewnątrz dosłownie wszystko. Dodam że nie ma żadnych wzmocnień ani wygłuszeń wewnątrz obudowy tak było fabrycznie, nie mówiąc już o znikomej ilości kleju na łączeniach płyt. W związku z tym chciałbym doprowadzić to wszystko do porządku jak należy.
    Szkic obudowy w załączniku.
    Dodam, że drgania słychać w okolicach środkowej płyty tej do której przykręcone są głośniki. Czy możliwe jest "falowanie" tej środkowej płyty ze względu na ogromne ciśnienie mimo mocnego mocowania tej płyty do ścianek naokoło ?
    W bandpassie należy wytłumiać i wzmacniań komorę ciśnieniową - tą zamkniętą dobrze rozumiem ?
    Mam nadzieję że wspólnie z wami doprowadzę kolumny do porządku.

Pozdrawiam serdecznie

0 3
  • #2 13 Lip 2014 07:38
    sigwa18
    Poziom 27  

W tej obudowie dochodzi do silnych rezonansów wg mnie bez wzmocnień na środku płyty skręcanych na wkrętach się nie obejdzie.

0
  • #3 13 Lip 2014 10:17
    gsmfun
    Poziom 15  

Tez tak myśle ze ta środkowa płyta bedzie wymagała wzmocnienia nie wiem czy jakieś wygluszenie jeszcze by nie trzeba wstawić lecz dodatkowe rzeczy w komorze to zmniejszenie jej objętości.

0
  • #4 13 Lip 2014 14:12
    sigwa18
    Poziom 27  

Dokładnie a te obudowy są trudne w projektowaniu i wymagają dokładności. Niewielkie zmiany przestrajają obudowę i zmieniają charakterystykę.

0