Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo Mk3 1,8 - Sterowanie pompy paliwa

12 Lip 2014 23:15 9375 2
  • Poziom 17  
    Witam

Od kilku dni miałem problemy z autem przygasało, nie wchodzi na obroty.
    Wymieniem filtr paliwa , i na 100 km było , ale teraz nie pali lub odpala na chwile.
    Trochę pomierzyłem i doszedłem do tego , że brak sterowania przekaźnika paliwa ( rano na chwile odpalił i wtedy słyszałem pompę).
    Przekaźnik jest sterowany minusem, po podaniu masy jest ok .
    Mam pytanie co może powodować ,że sterownik nie włącza pompy , czy też to padł sterownik.
    Może ma ktoś pinologie sterownika pompy? Ford Mondeo 1,8 2001 r

Pzdr mIrek
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Witam.
    Jak widzimy na schemacie - po włączeniu zapłonu zał. przekaźnik główny 90, m/i podaje napięcie na przekaźnik pompy paliwa 91, po drodze jest jeszcze przełącznik bezwładnościowy 159 i napięcie trafia do pompy 3.
    Należy sprawdzić przekaźnik, przełącznik bezwł. w/g (rys. diagnostyka).
    WAŻNE - przekaźnik bezwładnościowy ("traci" styk), przewód do pompy koroduje (styki).

Mondeo Mk3 1,8 - Sterowanie pompy paliwa Mondeo Mk3 1,8 - Sterowanie pompy paliwa Mondeo Mk3 1,8 - Sterowanie pompy paliwa
  • Poziom 17  
    OK wielkie dzięki .

Od przekaźnika do pompu jest ok bowiem jak podam minus na przekaźnik od strony EKU to pompa startuje .
    Wiec albo kabelek ECU -przekaźnik albo same ECU , lub coś innego co powoduje wyłączanie pompy .I tu mam pytanie czy mam coś sprawdzić co może wyłączać pompe.

Pzdr MIrek