Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką wiertarkę kupić do 250zł

13 Lip 2014 10:13 3027 12
  • Poziom 18  
    Witam,
    poszukuje wiertarki z dołączanym udarem, do zajęć czysto hobbystycznych. Maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć to 250zł. W pracy miałem do czynienia z boschem professional GSB 13 RE i byłem mega zadowolony i ku niej bym się skłaniał. Czy znacie ciekawą alternatywę dla tej wiertarki?
    Kolejna kwestia to mogę mieć wkrętarkę dewalt'a niestety z akumulatorami do wymiany. Jest sens poddawania regeneracji, czy lepiej sobie odpuścić?

• Poziom 43  
    Ostatnio w sklepach typu Castorama, Praktiker często są promocje na Boscha - cena ok.250zł , tylko nie licz że w tej cenie kupisz Professionala. Co do wymiany ogniw - średnio opłacalne.
  • Poziom 18  
    Będę miał zwrot podatku więc ta wiertarka byłaby w tym przedziale.

• Poziom 43  
    Zainteresuj się np.Bosch PBH 2100 RE lub Bosch PBH 2500 RE - do użytku domowego, prac remontowych itp. wystarczy w zupełności.
  • Poziom 18  
    Cena po pierwsze przekracza moje założenia a po drugie ma system mocowania sds.

• Poziom 43  
    Przejściówka z SDS na futerko szybkiego montażu to koszt ok.20-30zł(w zależności od sklepu). Jak napisałem wyżej te wiertarki ostatnio trafiają się w w/w sklepach w cenach ok.220zł. Zastanów się czy chcesz mieć sprzęt który Ci posłuży latami czy chcesz kupić zwykłą wiertarkę którą nawet dziury pod kołek nie wywiercisz ponieważ zacznie się męczyć i padnie.
  • Poziom 18  
    Ale czy podana przez Pana wiertarka jest lepsza/gorsza od podanej przeze mnie? W hierarchi niebieski jest wyżej od zielonego. Wiem na pewno że nie chce żadnego einhela i innego sprzętu dość niewiadomej jakości.

• Poziom 43  
    W przypadku Boscha niebieski jest sprzętem dla profesionalistów, i jego ceny zaczynają się także zdecydowanie wyżej, zielony to sprzęt do normalnych, codziennych domowych zastosowań. Einhell to firma która od dobrych kilku(a może nawet kilkunastu) lat produkuje elektronarzędzia, posiadam ich wkrętarkę AS18-2G kupioną jakieś 8lat temu i nie narzekam na nią, ogniwa co prawda straciły trochę pojemności ale nadal dają radę.
  • Poziom 29  
    Ja mam od 6 lat Bosch-a PSB 500 RE i do zajęć typowo domowych (a mieszkam na wsi i ma co robić) spokojnie wystarcza, na otwarciu wspomnianego "Praktikera" w Zabrzu dostałem wraz z nią zestaw kierowcy w cenie promocyjnej chyba 159 zł.

Wierz mi lub nie, nie mam z nią żadnego problemu.
    Teraz właśnie szukam główki na SDS-a do otwornic do puszek, bo łatwiej jednak dostać z SDS-owym uchwytem otwornice.

Choć ostatnio skończyłem remont, gdzie wiertłem do betonu fi-18 (60cm) wierciłem dziurę przez strop do piwnicy, wprawdzie wolniej niż młotem SDS-owym, ale też dała radę, także ze spokojnym sumieniem mogę polecić.
  • Poziom 9  
    Ja żadnego konkretnego modelu nie polecę, lecz mogę powiedzieć że CELMA robi bardzo dobre elektronarzędzia.
  • Poziom 18  
    Celma jest strasznie głośna. Kupiony został bosch GSB 13 RE. Wyszło niecałe 250zł z przesyłką. Zna ktoś we Wrocławiu lub okolicach firmę regenerującą baterie do wkrętarki?
  • Poziom 27  
    Kolego ja mam od roku z lidla parkside'a ma w komplecie nawet futerko na zwykłe wiertla do domu naprawdę wystarcza. 3 lata gwarancji. Na budowie kolega spuszczając ją po przewodzie w dół bo mu się nie chciało z drabiny schodzić naderwał przewód i przerywało zasilanie. Zadzwoniłem do serwisu przyjechał kurier odebrał z domu i za trzy dni dostałem nową. Więc tak powinien działać serwis gwarancyjny. Naprawdę jestem zadowolony.