Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-42AS650E czy UE40H6700

13 Lip 2014 10:13 9291 27
  • Poziom 6  
    Witam,

Prośba o pomoc w doborze tv. Pojechałem do sklepu oglądnąć/kupić TV Panasonic TX-42AS650E na podstawie opinii na forum. Niestety sprzedawca w sklepie zatruł mój umysł Samsungiem UE40H6700. Pomimo nieodpartego wrażenia że Pan miał bardzo subiektywne zdanie poparte pewnie "czymś" niepokój pozostał.

Jeśli chodzi o moje potrzeby to jedynie dodatkowy oprócz standardowego oglądania filmów planuję dołączyć do TV PS3 lub PS4, oglądanie filmów przesyłanych po wifi z laptopa(linux) lub dysku

Argumenty sprzedawcy:

Panasonic:
    - 1200Hz - oni mają swoją skalę(tabelkę) proszę na to nie patrzyć bo tak naprawdę mają podobne wartości.
    - Nie mają swoich matryc
    - Pasywne 3D
    - 2 rdzeniowy procesor

Samsung:
    - Super pilot
    - Świetna technologia 3D do tego okulary, które kosztują około 1000zł
    - Dużo lepsza elektronika
    - 4 rdzeniowy procesor

Oczywiście Panasonic wszystkie powyższe argumenty na minus. Nie znam się kompletnie na tym 3D pomimo 2-ch dni czytania forum oraz innych artykułów na sieci.

Bardzo proszę o wsparcie:D być może przeoczyłem jakiś ciekawy model.

Pozdrawiam

skv
  • Poziom 31  
    A co kolega w 3D chce oglądać i skąd?
  • Poziom 6  
    Powiem szczerze że 3D mnie najmniej interesuje. I nawet nie wiem jakie są możliwości. Bardziej jestem na nie ze względu na 2-kę <3 lat chłopaków a czytałem że 3D nie jest zbyt zdrowe dla takich dzieci. Nie mam żadnego porównania ani perspektyw co mógłbym oglądać.

Dodano po 43 [minuty]:

Dodam jeszcze, że Panasonic wystawiony w sklepie miał w dolnych rogach delikatne "ściemnienia" - co troszeczkę wzbudziło niepokój.
  • sprzedawca - konsultant
    Jeśli zamierzasz grać w gry to Panasonic ma znacznie mniejszy Input Lag, na personalizację obrazu - czyli każdy członek rodzi może sam sobie ustawić swój ekran.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2844266-30.html
    Tu masz opis użytkownika.
    Panasonic ma lepszą płynność i kolory.

Naturalne kolory to domena dobrej jakości telewizorów.
  • Poziom 6  
    Czyli powrót do punktu wyjścia. Jechałem do sklepu z nastawieniem, że sprzedawca potwierdzi mój wybór - lecz niestety:D
  • Poziom 24  
    Samsung dopłaca sprzedawcom do naklaniania klientów na swoje produkty. Mam tego Panasonica w wersji 47" i jestem zadowolony, tesciowie tez(to dla nich zakup).
  • Poziom 6  
    Czy szanowni koledzy mają gdzieś pod ręką legendę oznaczeń w modelach Panasonica?

Swoją drogą przydałby się na forum taki przyklejony temat z oznaczeniami modeli wszystkich marek. Poszukałem troszkę na forum ale linki są raczej nieaktualne.
    Ale o co dokładnie pytasz ?
  • Poziom 8  
    Też posiadam tego Panasonica 42". Polecam w 100%, kolory żywe i ale nie aż tak jak w samsungu, procesor 2r daje rade... 4r nie potrzebny.

Poczytaj sobie opinie o tym PANASONICU

W euro RTV jest dobra cena tego PanasonicaPANASONIC 42-AS650E
    To sobie wygooglujesz - ale do czego Ci wszystkie oznaczenia skoro kupujesz jeden telewizor ?
  • Poziom 6  
    Wcześniej szukałem i porównywałem więc pewnie niejeden użytkownik miał już taki problem. Obecnie jestem już posiadaczem Panasonica:D
  • Poziom 6  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Jak już pisałem od wczoraj jestem szczęśliwym jak na razie posiadaczem Panasonica. Testuję ...
  • Poziom 8  
    Napisz wrażenia i opinie po testach TV. A gdzie kupowales tego panasonica?
  • Poziom 6  
    RTV Euro Agd ... Namówili mnie jeszcze na zakup gwarancji co przy 2-ce małych dzieci nie było im trudno:D
  • Poziom 24  
    Niby tv nie ma flasha, ale strona weeb działa :) innych stron z flashem nie sprawdzałem jeszcze.
  • Poziom 6  
    Hej, Dopiero wczoraj miałem troszeczkę czas potestować, Z wyboru jestem bardzo zadowolony , pomimo że nie miałem okazji sprawdzić tak innych modeli. Wybór aplikacji jest dla mnie wystarczający a może nawet aż nadto - tym bardziej, że jestem typem gadżeta:D. Połączenie dlna z linuxem działa sympatycznie. Mam tylko problem z odtwarzaniem filmów, zarówno z usb jak i z iplexa . Po kilkudziesięciu sekundach powraca mi do Home przerywając odtwarzanie. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
  • Poziom 8  
    Może zaktualizuj oprogramowanie telewizora. Ale we wszystkich formatach na USB wywala?
  • Poziom 6  
    Próbowałem tylko avi. Po zgraniu na dysk i udostępnieniu via dlna film poszedł bez przeszkód. Jeśli chodzi o Iplex po przeinstalowaniu aplikacji film poszedł jakies 10 mi i aplikacja wykrzacza się z błędem.

Dodano po 40 [sekundy]:

P.S System zaktualizowany do najnowszej wersji.
  • Poziom 24  
    U mnie Iplex nie nie wyświetla :) tylko tytuły filmów. Jest mi on zupełnie nie potrzebny więc nie ma co narzekać
  • Poziom 7  
    No to brzmi raczej niepokojąco. W ogóle nie da się uruchomić nic?
  • Poziom 6  
    Iplex miał prawdopodobnie problem z wifi. Po przepięciu na kabel działa bez problemu. Znalazłem jeszcze jeden drobny mankament - martwy pixel .. ale myślę, że nie jest to straszny problem. Raczej wskazówka dla innych. podczas odbierania obejrzyjcie z bliska dokładnie matrycę z bliska przy jednolitym kolorze(u mnie najlepiej białym).
    Ale co masz czarny zamknięty czy czerwony kolor tego piksela?
  • Poziom 6  
    Musze sprawdzić w domu ale wydaje mi się że był bardziej czerwony. Jak będę przy TV to postaram się nawet o zrobienie zdjęcia.
    To jego nie widać na ekranie na obrazie.
    I On jest niedomknięty , czyli czasami pogłaskanie go szmatką , powoduje że się otwiera.
  • Poziom 6  
    Wygląda to mniej więcej tak:

Panasonic TX-42AS650E czy UE40H6700 Panasonic TX-42AS650E czy UE40H6700 Panasonic TX-42AS650E czy UE40H6700
    Jest faktycznie zamknięty. Spróbuj domowej roboty i szmatka i kuliste ruchy w ty miejscu.
    Sami to robiliśmy kilka razy i pomogło.
    Reguły nie ma - ale oczywiście z wyczuciem.