Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda CBR 1100XX 2003 rok - nie działa obrotomierz

13 Jul 2014 13:38 2931 7
  • Level 25  
    Witam jak w temacie mam problem z obrotomierzem(nie wskazuje obrotów)klient stwierdził ,że usterka powstała po wywrotce motocykla.Obrotomierz przełożyłem do innego motocykla,okazał się sprawny.Sprawdziłem wszystkie połączenia według manuala w instrukcji napraw.Okazało się że nie wychodzi napięcie z ECU na żółto-zielonym przewodzie,Czy jest możliwe żeby uszkodzony był sam komputer czy powinien on dostać jakiś impuls z jakiegoś czujnika?Proszę o pomoc w tym temacie
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 28  
    Witam, powinien być czujnik położenia wałka lub wałków, a z tamtąd sygnał do komputera, a z komputera do licznika. Poszukaj takiego czujnika na korpusie silnika, może po kraszu kable przetarte lub urwane. Pozdrawiam.
  • Level 25  
    znalazłem dwa czujniki jeden w okolicy wałków rozrządu jasna wtyczka a drugi z czerwoną wtyczką na pokrywie od napinacza.Na mierniku wykazują po około 500 om,mechanicznie nie widać żeby uszkodzone.Wygląda na to że jedynie zakup i podmiana może wykazać uszkodzenie
  • Level 28  
    Witam sprobuj odpalic szatana odepnij czerwona jak nie zgasnie miernik w reke sprawdz czy indukuje sie napiecie a jezeli zgasnie to biala ta sama operacja bo nic innego mi nie przychodzi do glowy a kase masz czas jeszcze wydac.Pozdrawiam
  • Level 25  
    zrobiłem dokładnie według wskazówek, niestety niezależnie którą wtyczkę wypnę moto nie odpala.No cóż został tylko jakiś porządny serwis
  • Level 25  
    Tu jest opisany tylko prędkościomierz.
    Przy okazji sprawdziłem błędy w ECU i lampka FI błysnęła 8 razy, czy ktoś wie jaki to błąd?
  • Level 25  
    Witam, chciałbym zakończyć temat, po długim i mozolnym demontażu ECU znalazłem uszkodzenie, okazał się zimny lut na tranzystorze SMD o symbolu Y1, dla pewności wymieniłem na nowy. Tak z ciekawości zapytałem w serwisie to koszt około 300-500 złotych. Mnie to kosztowało 2zł. Temat zamykam.