Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w210 mercedes - Skrzynia automat - neutral

gruberek11 13 Lip 2014 21:11 3009 3
  • #1 13 Lip 2014 21:11
    gruberek11
    Poziom 17  

Witam

Mam problem niby nie duży ale mam. Mam mercedesa w210 2.3 benzyna. Skrzynia automat 722.6 z tego co mi wiadomo. Olej nowy. Skrzynia zmienia biegi idealnie miękko, redukuje o jeden bieg na doł idealnie. Jedynie gdy jade np: 40-50 km na godzine i chce zredukować do 2 biegu kick down skrzynia wywala na neutral odpuszczam gaz i wchodzi o bieg do gory. Ale gdy jade 70-80 i redukcja idzie na 3 bieg to idealnie. Cała reszta jest idealnie tylko ta jedna sytacja się zdarza.

Pozdarwiam

0 3
  • #2 13 Lip 2014 22:50
    Gerri
    Spec od Mercedesów

gruberek11 napisał:
    Olej nowy

Fajnie że nowy - tylko jaki? Bo skrzynia 722.6 nie toleruje zwykłego "Dextrona" do automatów. Musi być olej wg specyfikacji Mercedesa - a wcale ich tak dużo nie ma i wcale tanie nie są. Oszczędność niestety się mści...
    Ile oleju weszło? Te skrzynie nie mają niestety możliwości spuszczenia całego oleju i trzeba kombinować poprzez tzw. "wymianę dynamiczną". Dopiera ta procedura pozwala na wymianę ilości oleju zbliżonej do pełnej.
    To jest skrzynia sterowana elektronicznie, ze sterownikiem mającym pamięć błędów. Czy podłączenie do komputera coś wyjaśniło? Po odczytaniu błędów i naprawie wynikających z nich uszkodzeń powinna być przeprowadzona adaptacja skrzyni biegów. Adaptacja pełna, lub tylko taka obejmująca zmiany biegów które odbywają się nieprawidłowo.

0
  • #3 13 Lip 2014 23:08
    gruberek11
    Poziom 17  

Na 100% olej dobry robiony w serwisie specjalizującym sie w mercedesach. Jutro jade na zczytanie błędów i dam znac co z tego wynikło

0
  • #4 14 Lip 2014 21:56
    gruberek11
    Poziom 17  

Witam

Bylem dzisiaj na diagnostyce i wyszlo tylko poslizg skrzyni. Innych bledow nie ma. I teraz pytanie co robic dalej, jezdzic bo w sumie jakos to nie przeszkadza super, kupic uzywke ? czy remontować co jest najbardziej kosztowne

Czy jesli bede miec okazję kupic skrzynię a mam obecne 722.6.. i silnik 2.3 to moze to byc skrzynia 722.6 ale z innego silnika? Tj np od cdi?

1
  Szukaj w 5mln produktów