Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 2355 - nie instaluję się na komputerze

22 Kwi 2005 23:17 1005 11
  • Poziom 2  
    Witajcie!

Mam problem z zainstalowaniem drukarki HP 2355.

Na drugim komputerze się instaluje bez kłopotów, natomiast na moim,
    wyskakuje dymek (WinXP) że wystąpił problem podczas instalacji urządzenia.

Co może być nie tak??

Dodam że drukarka jest pod USB...

Zakładanie postu w nieodpowiednim dziale !
    -------------------------------------------
    Dlaczego kolega zakłada temat postu w dziale Komputery Hardware ? (TJT)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Podaj DOKŁADNE brzmienie komunikatu.
  • Poziom 2  
    hmmm

to wygląda tak, że powiedzmy jak uruchamiam ponownie kompa,

wyskakuje dymek: wykryto nowy sprzęt,

potem ddrugi dymek: trwa instalowanie urządzenia,

następnie dosłownie na ok. 1/100 sek pojawia się okno to od instalowania sprzetu, tj. aby podać lokalizaję, lub zainstalować automatycznie.

potem pojawia się dymek: nie udało się zainstalować urządzenia. Twój sprzęt może nie działać poprawnie.

Tak to dokładnie wyglada, jak odpalasz windę.

Natomiast jak uruchamiasz instalatora z CD HP, instalacja zatrzymuje się na podłączeniu drukarki, tj by jej nie widziłał i stoi... Tu były dwa warianty - wył i wł kabel USB, ale powtórzyła się historia ta powyżej. drugi wariant - czekałem z 10 min, ąz instalator napisał, że sprzet nie podłączony i kontynuował inst dalej. Tylko że po skończonej inst i ponownym uruch kompa, dalej nie było drukarki, tylko programy. A po wyj i włożeniu kabla działo się to samo co wyżej znowu....

Co to może byc?? Bo tak jak napisałem wcześniej - na drugim kompie wszystko działa jak należy :|
  • Poziom 35  
    Być może w biosie masz wyłączone USB i dlatego sprzęt nie jest wykrywany. Juz tak miałem u klienta z neo. Podobne komunikaty.
  • Poziom 17  
    Ja myślę że przyczyną nie jest bios. MaM taki sam problem z drukarką hp deskjet 3520. Nie chciałbym straszyć i nie wiem czemu tak jest, ale u mnie drukarkę można instalować tylko zaras po instalacji systemu. Gdybym zechciał to zrobuić za np dwa tygodnie to już nie da rady. Poza tym, jeśli drukarka jest na USB, to trzeba ja podłączyć w ciągu 2-3 sekund od pojawienia się komunikatu z prośbą o jej podłączenie. Inaczej proces będzie anulowany. No i oczywiście drukarka musi być włączona. Urządzenia USB, nie mogą być podłączone do kompa przed pojawieniem się tego komunikatu.
  • Poziom 35  
    Leszek Błaszak napisał:
    Ja myślę że przyczyną nie jest bios. MaM taki sam problem z drukarką hp deskjet 3520. Nie chciałbym straszyć i nie wiem czemu tak jest, ale u mnie drukarkę można instalować tylko zaras po instalacji systemu. Gdybym zechciał to zrobuić za np dwa tygodnie to już nie da rady. Poza tym, jeśli drukarka jest na USB, to trzeba ja podłączyć w ciągu 2-3 sekund od pojawienia się komunikatu z prośbą o jej podłączenie. Inaczej proces będzie anulowany. No i oczywiście drukarka musi być włączona. Urządzenia USB, nie mogą być podłączone do kompa przed pojawieniem się tego komunikatu.
    Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Toż to absurd co piszesz. Z tego wynika że w momencie zakupu drukarki trzeba zrobić format ????
  • Poziom 17  
    Absurd absurdem. Życie jest absurdem. To podajże mi logiczne wyjaśnienie tego zjawiska. I może numer telefonu. Następnym razem jak nie będę mógł zainstalować drukarki to zadzwonię.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    do Leszek Błaszak: podaj nam DOKŁADNE teksty komunikatów przy odmowie zainstalowania drukarki.
    A co do tego czasu: może 3.5 sekundy? Nie dajmy się zwariować!
  • Poziom 17  
    Witam , odinstaluj z systemu wszystkie pliki tej drukarki łacznie z sterownikami , odłącz kabel USB
    i przeładuj system.Uruchom instalację drukarki , następnie powinien być komunikat o podłączenie kabla USB i włączenie drukarki.
    Dalej postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.
  • Moderator
    Nie zbaczajmy panowie z kursu !
    Post założył kolega mAc82 i to o jego problem chodzi , a zejdźmy z kolegi Leszek Błaszak
    bo zapewne nie on jest naszym tematem !
  • Poziom 11  
    Poki nie podasz komunikatow to jedyne, co moge poradzic to wlasciwa instalacja sterow, czyli:
    1.wyrzucasz aktualnie zainstalowane stery
    2.odlaczasz urzadzenie od kompa.
    3.instalujesz soft z cd.
    4.w pewnym momencie instalator powinien sie wypluc, ze teraz chce sprawdzic polaczenie z drukarka, w tym momencie dopiero podpinasz drukare do kompa.
    5.instalator powinien wykryc polaczenie i poprawnie zakonczyc instalacje.

Jesli ten sposob nie zadziala opisz komunikaty, zajrzyj do menadzera urzadzen, zobacz czy nie ma jakis konfliktow, czy USB jest poprawnie obslugiwane. Pozdrawiam.