Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21 PT 1542/58 chassis L6.1

22 Kwi 2005 23:26 1944 12
  • Poziom 13  
    Witam! Odbiornik nie startuje.Po załączeniu zasilania głównym włącznikiem zapala się dioda czuwania, ale odbirnik nie reaguje ani na pilota ani na klawiaturę lokalną.Napięcia wyjściowe z przetwornicy troszkę zaniżone np. na procku napięcie zasilania ok. 4,7V.
  • Poziom 22  
    Witam
    Wymień tranzystor 7505 oraz elektrolity w tej gałęzi.Za 7505 wstaw BC337-25,sprawdź jeszcze bezpiecznik 1502 czy nie zwiększył rezystancji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam.asanders ma rację lecz sprawdż jeszcze nap.150V zasilające odchylanie pziome czy przypadkiem nie jest zaniżone.W moim przypadku TV nie chciał wystartować przy 4,5V i dołożyłem jeszcze jedną diodę zenera na 5,1V i o dziwo wystartował.Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Radziłbym w miejsce trazystora 7505 nie wstawiać BC337 bo zdarzyło mi się że po 2 latach padł. Teraz wkładam tam BD139 i jest OK.
  • Poziom 29  
    Bez przesady, po dwóch latach to super -tego nawet PHILIPS !!!
  • Poziom 13  
    Witam!Dziękuję za odzew na mój post,ale niestety wszystkie te elementy z podpowiedzi sprawdziłem zanim napisałem list.Walczę dalej z tym sprzętem,ale trochę brakuje mi już koncepcji.
  • Poziom 29  
    witam
    Nie mam schematu pod reką i nie pamietam jakie scalaki są . napisz . nie bedę musiał szukać. Ale pamieć zewnetrzną to chyba ma ,spróbuj wymienić.
  • Poziom 22  
    Co tu sie zastanawiac i kombinowac odlacz zasilanie 5v i podaj z pewnego zasilacza najlepiej laboratoryjnego.
    Jak to nie zasilanie to trzeba kopac obok procka,pamiec,kwarc itp. i modlic sie by to nie on okazal sie glownym winowajca.
  • Poziom 17  
    a sprawdziłes tranztstorek w układzie resetu jest to smd chyba bc 848 najlepiej go wymień
  • Poziom 24  
    A w momencie gdy świeci sie dioda a pilotem załączysz czy dioda przyciemnia swoje świecenie?
  • Poziom 15  
    Wymien tranzystor bf 487 w zasilaczu to wystartuje mozesz zastosowac bf 459
  • Poziom 24  
    A jeżeli nie to podstaw transoptorek...
  • Poziom 13  
    Witam!Elementy o których szanowni koledzy wspominają sprawdzałem,a nawet podstawiałem[transoptor].Temat sam się rozwiązał,ponieważ klient zrezygnował z naprawy.Pozostaje tylko pytanie co było naprawdę uszkodzone?Dziękuję wszystkim za pomoc.Pozdrawiam!