Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

witam, jaki tv 55 cali do max 5 tys

14 Lip 2014 11:15 3195 16
  • Poziom 7  
    Witam,im wiecej czytam na temat tv tym wiekszy mam metlik w glowie.Dlatego postanowilem zalozyc nowy watek mimo ze jest juz ich sporo na ten temat,ale chcialem stricte pod siebie.
    Mianowicie kupilem sobie thomsona w9 4k,ale juz go oddalem bo to byl zdecydowanie zly wybor.Taki plus z niego ze wiem o tym iz napewno chcialbym tylko 55 cali.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,70
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 42cale
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? JAK NAJLEPSZY OBRAZ
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? komputer
    10.Jakie urządzenia ? zadko konsole do gry
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 7-12 godz
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Discovery
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? uzywam tv jako monitora
    15.Czy zamierzasz grać w gry - pogram przez 2 tygodnie z 3 razy do roku
    16.Preferencje co do marki ? Byle był dobry
    17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali,z cienka ramka bo wiekszy mi nie wejdzie
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak najwazniejszego,super obrazu:)
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem filmy,w dzien jako monitor
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5tys
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne

Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek sugestie,z tego co wyczytalem to panasonic as640(ktos tu ma ponoc dobra cene na niego:)) toshiba l74, podkresle jeszcze raz ze zalezy mi glownie na obrazie i zadnych innych bajerach. Z gory dziekuje za zainteresowanie
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Dobry obraz na pewno byś miał w telewizorze 4K, tylko musiałbyś trochę zwiększyć budżet. Dwa ciekawe telewizory w tej technologii od LG kosztują z tego co widzę po 5,7-5,9, była nawet na nie chyba nawet do wczoraj promocja.
  • Poziom 7  
    Myslalem ze jak sie zarejestruje to juz jestem tym czlonkiem forum:)
    Jesli chodzi o prezentacje to za duzo zawracania glowy i jeszcze koszta ktore wolalbym dolozyc do tv. Znajomy kupil dopiero sony w815b jako dobry tv,wiec wole kupic na podstawie fachowca wiedzy,plus mojej teoretycznej i wrazie czego gdyby obraz nie byl lepszy,badz na podobnym poziomie to bym zwrocil.
    Stad moje pytanie ktory z tych tv ma najlepszy obraz,bo czytalem te testy i wedlug nich kazdy ma bardzo dobry obraz,ale z tego co zrozumialem to chyba panasonic ma zdecydowanie najlepszy i robiony na matrycy av,do tego jako jedyny aktywne 3d czyli pelny fhd ,nie jak w przypadku soniaka?
    Ustawiles je w kolejnosci,a powiedz czy duzo w jakosci obrazu bedzie odbiegal panas od toski i jaka cena,bo jesli nie bede mogl sie zdecydowac to ona zawazy

Dodano po 3 [minuty]:

o zwiekszonym budzecie nie ma mowy,bo co przegladalem tv to dodawalem te 400zl,thomsona kupilem za 4200 i juz dodalem nastepne 800,takze niestety ale nastepnych 700 nie doloze,tym bardziej ze 4k to dziala z bliskiej odleglosci,po za tym wole porzadne fhd niz 4k na ktore malo co jest,ale dzieki za propozycje
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Oczywiscie ze chce korzystac z cen specjalnych:)
    jesli chodzi o multimedia to one mnie w ogole nie interesuje,ale wiadomo ze fajnie jak sa,moze kiedys cos sie zmieni,poki co jest na stale komp podpiety takze wszelkie sygnaly i net ida od niego.
    Czyli sony odpada,na polu zostaja tylko te tv co mi podales,a jesli najlepszy obraz z nich ma panas i do tego jest jakas promocja na niego to pewnie wygra,ale sie jeszcze dopytam o pare szczegolow.
    A ta tosia? czytalem ze swietnie skaluje slaby sygnal i ma rewelacyjne 3d,chodz to pasyw,a jesli chodzi o panasa to mam nadzieje ze migotanie jest niezauwazalne?,chodzi mi o jeden film dziennie, i czy swiatlo w obu telewizorach sie podobnie odbija czy od ktoregos mniej
    Jesli chodzi o philipsa to jakos nie przemawia do mnie ,mimo ze wiem iz to jest dobry tv i ma fajny ambilaiht ,ale to sie u mnie nie sprawdzi bo tv stoi 40cm od sciany
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Jeszcze do konca nie jestem zdecydowany,takze mysle ze jak poznam ta specjalna oferte to zadecyduje,tym bardziej ze jestem typowym lowca okazji i jesli sie cos trafia okazyjnie to trzeba brac:)
    Jesli chodzi o te strefowe podswietlenie to na kilku forach czytalem ze sa nie rowne.
    Panas mam rozumiec ze ma lepsza czern co dla mnie sie rowna z lepszym obrazem,a jesli chodzi o kontrast to gdzies czytalem ze toska ma kolo 2500:1,a jak wyglada to w panasie?
    W ogole te liczby przekladaja sie na obraz?
    Do panasa ile jest par okularow?

Dodano po 8 [minuty]:

Pytalem jeszcze czy w panasie jest juz calkowity brak migotania,na sonym u kolezki w ogole tego nie odczulem ogladajac film prawie 2 godzinny.
    I czy swiatlo odbija sie w 2 tv jednakowo czy w ktoryms z nich mniej?
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Zaraz, panasonic ma 3d aktywne,przeciez 2 posty wczesniej jeszcze mi pisales ze fullhd 3d,dlatego sie pytalem czy widac migotanie i ile jest par okularow w zestawie
    Prezentacji nie chce bo na to trzeba czasu,zebym porownal 3 telewizory to bym potrzebowal caly dzien,a na spokojnie to i dwa.
    Duzo juz czytalem i wybieram tylko miedzy panasem a toska.
    Jesli chodzi o kontrast to chodzi mi o ten zmierzony,tak jak ma toska w jakims tescie i podali 2500:1,natomiast panasa nie moge nigdzie znalezc, tez w jakims tescie mial sony 4150:1 stad moje drugie pytanie czy te liczby sie przekladaja na obraz?
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Nie namieszalem,caly czas chodzi mi o as640 z aktywnym i matryca va,interesuje mnie czy odczowa sie te migotanie?,bo na sonym w ogole go nie czulem a 2 godziny ogladalem.Ile par jest z panasem okularow?
    2.pytanie to ktrory z tv mniej odbija swiatlo,mowie o tosce i panasie, bo juz nie mieszajac odrzucam soniaka bo po recenzjach wnioskuje ze jest gorszy.
    3 to o ten kontrast w panasie zmierzony,bo nigdzie nie moge go znalezc,wiem ze tosia ma 2500:1
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Inna generacja to rozumiem ze juz lepsze.
    Toshiba ma te podswietlenie,ale mimo to ma gorszy obraz, kontrast i czern?,i do tego jesze ma pasywa 3d,takze jestem raczej za panasem,zalezy jeszcze oczywiscie od roznicy w cenie,mozesz mi wyslac te specjalne oferty jednego i drugiego tv
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    TOSHIBA 55L7453DG
    panasonic tx-55as640

Dodano po 20 [minuty]:

Napisz mi jeszcze tylko czy wedlug ciebie oba te tv beda mialy lepszy obraz od sony w815b
  • Poziom 1