Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad Z510-złe sterowniki po formacie!!!

14 Lip 2014 12:04 2880 5
  • Poziom 10  
    Witam mam taki problem poniewaz tydzien temu zdrobilem format laptopa Lenovo Ideapad Z510 i nie wszystkie sterewniki pasuja.Format robiono mi w kslepie komputerowym,wgrali nowe ale teraz nie mam regulacji głośności,regulacji jasności ekranu.Wczesnie wystarczyło nacisnac jeden przycisk np. zmniejsz glosnosc.A teraz musze dodatkowo wcisnac klawisz Fn.Nie to że sie czepiam szcegolow,ale jak kupowalem laptop(miesiac temu) to wszystko chodzilo bez dodatkowego klawisza.Niestety tam gdzie mi robili format powiedzieli ze tak musi byc i zapewne mialem wade w sterownikach ze tak moglem wczesniej regulowac.Kompletnie sie nie znam na sterach po formacie.Mozecie mi doradzic jakie i jak to wgrać by wszystko wrocilo do normy?

Oto specyfikacja :
    Lenovo Ideapad z510
    windows home 64 bit

Obecnie wgrane są sterowniki Intel
    Pakiet sterownikow systemu Windows Lenovo(ACPIVPC ) System 06/15/20012 8.1.0.1
    wczesniej mialem sterowniki NVIDIA i takie tez zaistalowalem (sadzilem ze problem zniknie)

Zapewne za duzo jest tych sterownikow,ale ktore naprawia ten problem ?
  • Poziom 27  
    Nie pamiętam teraz dokładnie, ale jakąś kombinacją odwracało się działanie klawisza Fn. Fn+F?? albo Fn+Shift/Ctrl/Alt
  • Poziom 31  
    W BIOSie możesz zmienić działanie klawisza FN na Multimedia i powinno działać tak jak chcesz.
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno pytanie do tego tematu.Udao mi sie odblokować te przyciski w BIOSie ale podczas np, zwiekszania głośności nie wyswietla sie na ekranie ten proces.Na pasku zadań głośność rea/guje normalnie,tylko na matrycy ekranu nic nie ma.Identycznie tez jest z regulacja jasności.Co mozna zrobic ?