Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satelity LD Dave12+ - jakie głośniki

Moran 14 Lip 2014 12:37 639 1
  • #1 14 Lip 2014 12:37
    Moran
    Poziom 18  

Panowie, wpadły mi w ręce satelity od LD Dave 12+ z uszkodzonymi głośnikami nisko-średniotonowymi. Niestety są one OEM, brak opisów. Są to głośniki 6,5'', z wentylowaną cewką. Jako wysokotonowe pracują jakieś klony Monacora MHD-240, moc kolumn to 100w RMS.

Pytanie nr 1: czy przyczyną ich uszkodzenia mogło być uszkodzenie zwrotnicy ? w jednej była oderwana cewka, a w drugiej rezystor ograniczający prąd w głośniku wysokotonowym.
    Pytanie nr 2: jakie głośniki zastosować w zamian ? myślałem o Monacorach SPH-165 (pasują idealnie rozmiarowo), a pasmo satelit oryginalnie to 150-19kHz, suba- 40-150Hz.

Wieść googlowa niesie o zastosowaniu w tych zestawach jakicchś OEM Eminence i B&C, ale to chyba urban legend...

• #2 15 Lip 2014 16:28
    hirogen
    Poziom 33  

Ld często stosuje oemy eminence wydaje mi się że może to być oemowa alpha 6 w starszej wersji. Z powodu takich uszkodzeń jak napisałeś raczej nie da się uszkodzić tak kolumn. Winę ponosi prawdopodobnie użytkownik ewentualnie uszkodzony wzmacniacz. Glośniki jakie tam możesz wsadzić to np eminence alpha 6 beyma cm8b wiem to 8" ale miejsca jest wg mnie dość trzeba by tylko dziurę powiększyć beyma 6mi90 czy 6 mi 100 też celestion tr 0615 tr 0818. -8" fane sovereign 6-100 większość z nich kosztuje do 200pln za sztukę. Co do monacorów to dobre głośniki ale wg mnie nie warte swojej ceny a ten konkretny to się nie nadda bo to głośnik niskotonowy do domu na dodatek ma 100 W ale maks więc rms pewno 50.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME