Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca

Krzysiek99 14 Jul 2014 14:15 3408 8
    Krzysiek99
    Level 27  
    Witam, czy ktoś z z forumowiczów posiada aparat fotograficzny Benq G1 ? Mam pytanie co do ładowania baterii, ile trwa ładowanie i czy jest jakieś info po naładowaniu ?

U mnie bateria ładował się 21h gdy go odłączyłem lecz nadal animacja ładowania pokazywała tak jakby 25% dopiero. Bateria ma 1050mAh a ładowarka daje 1000mAh.

Firmware było 1.20, dziś zaktualizowałem do 2.0, nie wiem teraz czy ten aparat jest w jakimś stopniu uszkodzony czy to może jakiś problem z ładowarką/oprogramowaniem, aparat dopiero co kupiłem.
    marek216

Level 43  
    Sprawdź jak przebiega ładowanie baterii np. z zasilacza serwisowego. Tak wykluczymy uszkodzenie ogniwa.
    Krzysiek99
    Level 27  
    Niestety takiego nie posiadam a termin na ewentualny zwrot mam mniej niż 7 dni. Innej ładowarki tez nie mam gdyż jakiś mądry wsadził tu microUSB typ A
    User removed account
    Level 1  
    Krzysiek99
    Level 27  
    Tak mi się teraz przypomniało, gdy pierwszy raz podłączyłem kabel do aparatu wyskoczył mi błąd USB, ale stwierdziłem że nie wsadziłem go do końca wiec go wyjąłem i wsadziłem ponownie, błąd już się nie pojawił.

Tak wygląd bateria z zestawu, była zapieczętowana w zgrzanej folii.

Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca

A tak wygląda ładowarka, jakoś mi nie pasuje do zestawu.

Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca

Jeżeli chodzi o styk T to w aparacie oby trzy styki są na równo, w baterii styki są czyściutkie.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Krzysiek99
    Level 27  
    Kupiłem nowy aparat w sklepie oleole

Ed. Na tej aukcji Link bateria jest identyczna, wiec sama bateria może tak wyglądać to w końcu benq.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Krzysiek99
    Level 27  
    I tak zrobię, będę starał się o zwrot gotówki bo mam na to 10 dni od odbioru według polskiego prawa. Ciekawe tylko ile będę czekał na zwrot zł, oni mają 14 dni na sprawdzenie i odpowiedź a zwrot swoją drogą pewnie.

Dziękuje za pomoc, zamykam.

Ps. Pewnie dlatego go polecają ze robi takie zdjęcia (niestety bez statywu więc poruszone ale widać o co chodzi)

Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca Benq G1 - Ładowanie baterii trwa bez końca

Po zdjęciach może się wydawać ze jest wieczór a w rzeczywistości chodziłem prawie po omacku. Drugie zdjęcie z lampą w trybie automatycznym.