Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty komputer na bazie mikrokontrolera AVR

mi_ma 14 Lip 2014 20:07 5682 1
  • Prosty komputer na bazie mikrokontrolera AVR

Oto niewielki projekt mini-komputera zbudowanego na bazie mikrokontrolorea AVR ATmega1284P, który pracuje z programami napisanymi w BASICu. Procesor pracuje w oparciu o TinyBASIC Plus, obsługuje klawiaturę podłączoną przez wejście PS/2, a wszelkie informacje wyświetla na telewizorze z użyciem złącza TVout.
    Projekt powstał jako rozwinięcie wcześniejszej pracy autora - modułu Arduino BASIC Shield, który po podłączeniu do płytki Arduino UNO zamieniał ją w komputer interpretujący programy napisane w BASICu.
    Autor próbował stworzyć płytkę z czytnikiem kart SD. Jednak ze względu na duże problemy z obsługą systemu plików zrezygnował z umieszczania jej w aktualnym projekcie. Problemy dotyczyły niepoprawnego wyświetlania nazw plików podczas używania komendy FILES (jednej z komend TinyBASICa). Udawało się jednak autorowi wczytywać programy z użyciem Autorun. Mimo to autor zdecydował, że dopiero gdy rozwiąże problem, to stworzy projekt kolejnej płytki już z miejscem na slot dla karty SD. Na stronie źródłowej zamieszczono wzory płytek PCB, schematy oraz wszystkie potrzebne do poprawnego działania programu informacje.

Prosty komputer na bazie mikrokontrolera AVR Prosty komputer na bazie mikrokontrolera AVR Prosty komputer na bazie mikrokontrolera AVR

Źródło http://hackaday.io/project/1260-Single-Chip-AVR-BASIC-Computer

Fajne! Ranking DIY
  • #2 01 Mar 2018 09:17
    komnetsuwalki
    Poziom 12  

Chciał bym odgrzebać ten projekt
    1. Czy ktoś już stworzył może do tego ten czytnik kart sd próbowałem dorobić czytnik na zewnętrznym avr i dołączać go za pomocą i2c tak jak to autor rozwiązał z pamięcią wersja V3
    inną wersję ale na Atmega 128 znalazłem na czeskiej stronie http://pmd85.topindex.sk/
    też pracuje basic i ma dodatkową pamięć ale na Atmega 128 a to że mam złożoną wersję na 1284p 16Mhz to chciał bym rozwinąć projekt o pamięć np. AT27C512 też Atmel 64K EEprom bo taką dysponuję i tu moje pytanie
    Jak to uczynić z tym 1284p ? proszę o info kod C lub bascom ewentualnie schemat Fajnie było by zainteresować młodzież nowym staruszkiem w basic.