Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie MBR na podstawie kopii zapasowej innego dysku

14 Lip 2014 21:07 1077 3
  • Poziom 10  
    Witam,

istotne dane:
    poprzedni dysk: Samsung 840 PRO 256GB
    aktualny dysk: Seagate 250GB 8MB ST9250315AS - no cóż...
    system: Windows 7

Za pomocą Paragon Backup and Recovery Free stworzyłem kiedyś kopię całego dysku - dysk o rozmiarze 256GB. Ostatnio dysk trafił do innego PC i zmuszony byłem wymienić go na inny. Nowy dysk (również 256GB) okazał się być o kilka GB mniejszy i z tego powodu manager przywracania kopii zapasowej nie pozwolił na jej przywrócenie.
    Faktyczna ilość danych znajdująca się w kopii to tylko 25GB, dlatego zamiast przywracania obrazu całego dysku, udało mi się przywrócić znajdujące się na nim partycje (System - 100MB, C - 24GB).

Problem jednak w tym, że komputer nie jest teraz w stanie wystartować z tego dysku (podejrzewam, że z powodu braku MBR na nowym dysku).

Próbowałem skorzystać z tej instrukcji: http://www.sevenforums.com/tutorials/20864-mbr-restore-windows-7-master-boot-record.html która opisuje jak naprawić MBR. Problem w tym, że podane instrukcje nie przynoszą skutku, ponieważ narzędzie nie wykrywa istniejącego systemu.

Dlatego pytanie w jaki sposób utworzyć potrzebne procedury startowe na nowym dysku?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    uczen100 napisał:
    komputer nie jest teraz w stanie wystartować z tego dysku
    Jaki dokładnie objaw na ekranie po starcie z HDD?

Jakaś fotka z Zarządzanie dyskami z pomocniczego komputera z podłączonym tym HDD by się przydała a najlepiej widok okna Partycje z DMDE i pierwsze 100 sektorów.

Dodano po 4 [minuty]:

Jak nośnik instalacyjny to może być wynik z wiersza polecenia spod WinRE:
    diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> list part
    DISKPART> list vol
  • Poziom 10  
    Komunikat to:

Cytat:
    Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.

czyli prawdopodobnie domyślny dla braku nośnika z którego komputer mógłby się zbootować (laptop Asus).

Screen 1:

Screen 2:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wiem jak kopiowałeś te partycje ale jest tylko jeden wolumin NTFS "New Volume" zajmujący prawie cały HDD. Zobacz co tam jest.
    Jeszcze raz skopiuj...