Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil - Ton 200 i tłukący głośnik

Wafel95 14 Lip 2014 22:38 2064 18
  • #1 14 Lip 2014 22:38
    Wafel95
    Poziom 6  

Witam.
    Jestem nowy na forum więc chciałem wszystkich pozdrowić.
    Nie wiem czy owy temat jest w odpowiednim dziale ale nie mogę znaleźć innego który by bardziej pasował :-)
    Ostatnio zakupiłem kolumny tonsil ton 200.
    Mój wzmacniacz to radmor 5412 (kupowany z myślą o altusach 110 ale trafiła się okazja na tony więc raczej niedługo go wymienię).
    Mój problem polega na tym że głośnik niskotonowy tłucze.Myślę że raczej jest uszkodzony ponieważ drugi głośnik w tej samej kolumnie gra dobrze.Słychać to tylko w utworach gdzie bas stanowi podstawę, najbardziej słyszalne jest to przy Bassostronic-Bass i Love You.Wiem że te głośniki basowe nie są najwyższych lotów ale to raczej nie jest normalne.Dziwne jest jeszcze to że na początku grał dobrze lecz po ok. godzinie cichego słuchania pojawił się problem (spalenie nie wchodzi w grę ponieważ nawet nie było przesterowania wzmacniacza).Nie potrafię określić do czego ten dźwięk jest podobny natomiast jeżeli będę miał któregoś dnia czas to spróbuję to nagrać.
    I chciałbym wiedzieć co może być przyczyną?
    Dodam jeszcze że prawdopodobnie przy głośniku coś było grzebane bo pianka nie jest dobrze scentrowana.
    Ps:Proszę mnie nie "gnoić" jeżeli powiedziałem coś nie tak ale dopiero zaczynam się bawić w sprzęty audio i to są tylko moje nic nie warte przypuszczenia.
    Z góry dziękuję za pomoc :-)
    Jeszcze zapomniałem dodać że przy naciskaniu membrany nic nie trze.

• #2 14 Lip 2014 22:52
    ToJestNick
    Poziom 29  

Zamień w kolumnach głośniki niskotonowe aby wykluczyć uszkodzenie zwrotnicy. Jednak ja obstawiam, że skoro pianka jest nie dobrze scentrowana, to głośnik był poddawany regeneracji i ktoś to spaprał. Membrana oryginalna Tonsil? Jeśli masz wątpliwości to daj zdjęcie.

• #3 14 Lip 2014 23:09
    Wafel95
    Poziom 6  

Gościu kiedy sprzedawał mówił że w niskotonowych jest nowa kopułka i nowe membrany ponoć "oryginalne" tonsilowskie. Dodaje zdjęcie. Tonsil - Ton 200 i tłukący głośnik

• #4 14 Lip 2014 23:20
    ToJestNick
    Poziom 29  

Zgadza się, membrana jest oryginalna.
    Może być jednakże źle wklejona. Spróbuj zamienić głośniki bo problem może tkwić w zwrotnicy.

• #5 14 Lip 2014 23:24
    Wafel95
    Poziom 6  

Ok,jutro może znajdę chwilę to się tym zajmę.
    W każdym razie dzięki za pomoc :-D

• #6 14 Lip 2014 23:41
    ToJestNick
    Poziom 29  

Napisz o efektach :)

• #7 15 Lip 2014 14:24
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ciężko na domowym wzmacniaczu wychwycić przester-mogłeś za słabym wzmacniaczem uszkodzić kolumnę-czy to zwrotnicę bądź głośnik. Tytuł utworu sugeruje raczej społeczność z Youtube, która niestety nie potrafi się z nagłośnieniem obchodzić, podłącza 100w kolumny do 30w wzmacniacza i twierdzi, że na 1/3 mocy wzmacniacza 20Hz im wrywa futryny(tak na 1/3 mocy bo od połowy wzmacniacz takie thd sieje, że sie tego słuchać nie da-brak mocy z wzmacniacza, membrany latają jak szmaty itd) i oczywiście nagranie filmu by się pochwalić... Powiedz, że nie jesteś jednym z nich i nie marnujemy tu czasu na pisanie...

• #8 15 Lip 2014 16:32
    Wafel95
    Poziom 6  

Chyba jak wiesz radmor 5412 posiada wskaźniki wysterowania więc wiadomo :-)
    Oczywiście nie należę do takiej społeczności a radmor do tonów wziął się tylko z powodu że tony kupiłem kilka dni temu a kupując wzmacniacz (a raczej amplituner) miałem w planach altusy.Utwór podałem tylko dla przykładu bo to na nim było najbardziej słychać walenie :-)
    Tak czy inaczej problem rozwiązany :-D
    Dzisiaj chciałem się temu dobrze wsłuchać i określić (na podstawie nie wielkiej wiedzy) gdzie tkwi problem otóż trafiłem na to przypadkiem, dotknąłem gąbki (wytłumienia) od spodu i głośnik zagrał dobrze jednak mimo to wyjąłem głośnik i z tego co zauważyłem (nie wiem czy tak powinno być ponieważ nie znam tych kolumn a jest to mój pierwszy sprzęt) gąbka się odkleiła od obudowy (było widać resztki gąbki na ściankach). Po lekkim podklejeniu głośnik gra jak powinien a to mnie bardzo cieszy :-) jeszcze mam takie pytanie jaki wzmacniacz możecie do nich polecić? Budżet: ~200zł

• #9 15 Lip 2014 16:40
    ToJestNick
    Poziom 29  

Gąbka ma być przyklejona do ścianek, nie może leżeć luzem.

Wzmacniacza dobrego za 200zł nie kupisz... Radziłbym dołożyć ~150zł i kupić np Diorkę Diora WS 504.

• #10 15 Lip 2014 16:55
    Wafel95
    Poziom 6  

Myślałem nad diorą i z tego co widziałem to kilka nawet chodziło ~200zł.Ale z tego co czytałem to diora ma dosyć podzielone opinie (nie inaczej jest z tonami).Raczej więcej kasy nie mogę w to włożyć bo narazie jestem spłukany a te ~200zł wzięło się z zależności za ile uda mi się sprzedać radmora.Ale nie ukrywam że jako wzmacniacz chciałbym coś polskiej produkcji :-)

• #11 24 Lip 2014 21:38
    piotrekn95
    Poziom 24  

Za 350 to spokojnie kupi Yamahe ax 500 ktora zjada ta diore bez popitki.

• #12 24 Lip 2014 21:39
    ToJestNick
    Poziom 29  

Nie każdy lubi Japońce, Polski sprzęt też gra dobrze :)
    Powiem Ci tak- co kto lubi.
    Według mnie Diorka gra lepiej :)

• #13 24 Lip 2014 22:06
    piotrekn95
    Poziom 24  

Możliwe, ale podchodząc do sprawy czysto technicznie i zdrowo rozsądkowo, owa diora byłaby mocno przepłacona.

• #14 26 Lip 2014 08:45
    wkj
    Poziom 34  

ToJestNick napisał:
    Według mnie Diorka gra lepiej :)

Co kto lubi, myślę ze tym "...Bassostronic-Bass i Love You..." ją spali, ten wzmacniacz jest po prostu za slaby na te kolumny. Za słaby w sensie wytrzymałościowym, STKi bez dodatkowego chłodzenia wymuszonego nie podołają.
    Za 350 zł można prócz wspomnianej Yamahy kupić Pioneera A616, A656. To już potrafi ruszyć TON 200. Nie mowie tutaj o barwie bo są gusta i guściki.

• #15 27 Lip 2014 15:48
    Wafel95
    Poziom 6  

Witam.
    Trochę tutaj nie zaglądałem a było to spowodowane wyjazdem i dopiero teraz udało mi się dorwać Internet w telefonie.
    Więc cóż mogę powiedzieć:Kolega z za płotu posiada yamahe ax500 i nie wiem jak zagra z tonami bo jeszcze z nimi nie grała ale słuchałem tej yamahy na słuchawkach (Superlux HD681) i jakiś małych kolumnach od wieży Sony (nie podam dokładnie modelu bo nie pamiętam ale głośniki szerokopasmowe mają 16 cm) i jak dla mnie nie gra to jakoś zaciekawie.Owszem może być że z innymi mocniejszymi kolumnami zagra lepiej (tak jak z radmorem-kiedy kupiłem radmora i posłuchałem na słuchawkach byłem załamany, a kiedy kupiłem kolumny to jak inny wzmacniacz ale 2x35W+tony to niezbyt ciekawe połączenie).Jako iż teraz nie mam kolumn przy sobie więc nie mam jak sprawdzić ich z yamahą ale wracam za ok.tydzień więc jak przyjadę to sprawdzę i napiszę jakie wrażenia.Popatrze za Pioneerami może coś się trafi :-)
    Jeżeli by Wam coś jeszcze przyszło do głowy proszę śmiało pisać :-D

Dodano po 28 [minuty]:

Jeszcze mam jedno dość głupie pytanie (proszę się nie śmiać :-D ale nikt mi nie umiał na nie odpowiedzieć).
    Zastosowane głośniki w tonach mają 80W z wyjątkiem bodajże GDM który ma 70W a mocy znamionowej mają 200W i stąd wywodzi się moje durne pytanie:ile te kolumny mogą wytrzymać? Czy mogę rozkręcić np. Tą yamahe ax500 do końca z czystym sumieniem? Pomijając fakt możliwości uszkodzenia głośnika za słabym wzmacniaczem, oczywiście nie dojdzie do przesterowania wzmacniacza bo chcę żeby te kolumny trochę u mnie pograły ale tylko podaje przykład. Jak już pisałem proszę się nie śmiać ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach :-)

• #17 02 Sie 2014 21:04
    Wafel95
    Poziom 6  

Witam.
    W czwartek byłem na kilka godzin w domu więc w tym czasie podłączyłem tony do yamahy i cóż mogę powiedzieć...Zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie, nie będę się rozpisywał bo to są tylko moje odczucia ale byłem w szoku.Na razie nie widziałem żadnej okazji na yamahę ax500 w miarę okazyjnej cenie ale jednak byłbym bardziej skłonny do innych wzmacniaczy.Dlaczego? Ponieważ zawsze byłoby to coś dla mnie nowego i może się okazać że to będzie jeszcze lepiej grało a jak mi się nie spodoba to na handel i kupię yamahe.

Dodano po 20 [minuty]:

A może jakieś propozycje na końcówki mocy?

• #18 02 Sie 2014 21:57
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Co tu proponować - wchodzisz na portal aukcyjny i szukasz końcówki 2x250 przy 8hm i gotowe. Choćby Elmuz 2258 czt DAP P900(300w na 8r)...

• #19 03 Sie 2014 14:01
    Wafel95
    Poziom 6  

Trzeba uważać żeby nie kupić końcówki typu hollywood a takich czy innych wynalazków w tej cenie jest pod dostatkiem.Więc proszę o propozycje jakiś końcówek wartych uwagi (jeżeli są jakiekolwiek w tej cenie) najlepiej używanych bo zdaję sobie sprawę że w tym przedziale cenowym nie dostanę niczego dobrego nowego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME