Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV7 po zalaniu źle wyświetla obraz

14 Lip 2014 22:52 1026 3
  • Poziom 15  
    Witam

Posiadam laptopa HP Pavilion DV7 6010, laptop został zalany przez moją koleżankę winem ponoć półsłodkim.
    Niestety koleżanka zamiast wyłączyć laptopa z prądu i wyciągnąć baterię dalej go używała aż w końcu zaczęły się problemy z klawiatura i obrazem na matrycy. Trwała to ze 3-4 dni.

Wczoraj rozkręciłem laptopa i wyczyściłem płytę główną i klawiaturę spirytusem 96%.
    Przecierając delikatnie pędzelkiem.

Dzisiaj zamontowałem płytę do komputera niestety problem nie zniknął wygląda na to że ciesz zdążyła spowodować uszkodzenia.
    HP Pavilion DV7 po zalaniu źle wyświetla obraz
    Komputer po włączeniu działa ale obraz jest nieco rozmazany, widoczne są białe pasy oraz w jednej części świeci na biało.
    poniżej zamieszczam zdjęcie

Taśma matrycy i gniazdo do którego jest wpięta raczej nie zostały zalane nie widać było śladów cieczy w okolicach gniazda.
    Będę wdzięczny za ewentualne sugestie jak zdiagnozować czy jest to problem z płyta czy też może poszło na matrycę.

• Poziom 43  
    Podmień matrycę, jeżeli problem nadal będzie występować będziemy szukać głębiej.
  • Poziom 15  
    Problem w tym że nie posiadam zastępczej matrycy, a po zalaniu nie działa klawiaturą więc nawet nie mogę przełączyć obrazu na zewnętrzny monitora.

• Poziom 43  
    W takim razie pozostaje Ci tylko serwis.