Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stary tv, kino domowe, nowy pc jak polaczyc bez zbednych kosztow?

muskacz123 15 Jul 2014 03:59 1425 6
    muskacz123
    Level 2  
    Po potłuczonym monitorze i remoncie w kawalerce mam problem z reaktywacja sprzetu. Na miejsce monitora typuje stary tv niz jeszcze starszy monitor ze wzgledu na wielkosc mieszkania, tv, gł. filmy i gry +slabe fundusze. Ale jestem otwarty na pomysly. Pomerdalem tez w ustawieniach wiec moga sie na tym temacie pojawic problemy ale pokolei
    Mam :
    !) tv Panasonictx-28LDP4f - 28 '' ; dolby surround pro logic
    (ma porty:3 czincze z przodu: 1video i 2 audio
    1mini jack na sluchawki
    2euro
    5 czinczy z tylu do glosników
    1 wejscie antenowe )
    2) kino domowe BELSTAR 5.1 (AC-3/ dts)
    (porty w subbuferze/wzmacniaczu: 5,1 INPUT1: 6 czinczy na glosniki;
    3x2czincze na urzadzenia 2 kanalowe
    5.1 INPUT 2: okrągla koncowka z 10 pinami damska (org. : koncowka kabla laczyla 6 wejsc czinczy z dvd)
    glosniki podpiete na miedziane kable(bez koncowek)
    3) PC:
    GEforce GTX 660 (DVI-I / D, HDMI, DISPLAY PORT)
    Karta muzycznej nie ustalilem (sterowniki realtek hd audio 3 rodzaje)
    3mini jacki (standard: mic, line in / out)
    Oprocz tego : DVI
    okragle wejscie ( : .. : ) =(6pinow i prostokat z kropka na okregu ,, i,,)
    VGA -trapezowate wejscie z 15pinami

MAM pare zestawow czincz i euro, mimijacka<->2czincze,

Jak to podłączyc by:
    1.odbior audio byl zarowno z glosnikow tv i bufera ( cos miedzy 5,1 a 7,1)
    2.relatywnie dobra jakosc graf by czytac neta
    3.jakie kable badz przedluzki kupic i w jakiej kolejnosci je podlaczyc by to gralo a zeby nie przeplacic na tymczasowe rozwiazanie
    4.Czy tv da rade? - uzywam pc do filmow i youtuba, czasem do gier, zadko do fb
    PC jest calkiem nowy(2lata) wiec o reszte parametrow sie nie martwie
    5. Jakie ustawienia poustawiac w windowsie 7 bo to chyba PC najbardziej wplywa na calosc

Prosze o podpowiedz bo wg mnie
    czincze polacza kino z tv ale czy nie odlacza glosnikow tv?
    teoretycznie:
    3 czincze tv z przodu z przedluzka polacza pc
    tj euro po przedluzce polaczy pc ale w jaki sposob? czy audio/wideo i pod ktore wejscie?
    Prosze o kreatywne rozwiazane i linki do przedluzek=przejsciowek
    podlaczylem kino do pc ( PC mini jack<->2czincze KINO 2ch) po paru zmianach w opcjach dzialaly wszystkie glosniki, pomimo bledu przy testach winowsa 5,1 ale brzmialy jak stereo (w koncu 2ch)

jesli pomylilem kategorie to sory ale dopiero co sie zarejestrowalem i dajcie znac by to zmienic
    grubs
    Level 32  
    Z twojego opisu wynika że masz w komputerze wyjście s-video.
    Za pomocą przejściówki s-video +2chinch na euro możesz podłączyć TV z komputerem. Na dobrą jakość nie ma co liczyć (ale do filmów i youtube może wystarczy), do tego potrzebny byłby konwerter ale biorąc pod uwagę jego cenę lepiej wtedy kupić używany monitor z wejściem Dvi lub Vga.
    Dźwięk podłączyłeś. Gdybyś chciał mieć prawdziwe 5.1 to musiałbyś zakupić kartę z wyjściem 6ch.
    Co do dźwięku jednocześnie na TV i w kinie to jest kilka opcji ale czy będą działać zależy od możliwości ustawień TV.
    Jedna opcja to rozdzielacz mini jack na 2 mini jack który podłączasz do komputera i wtedy jeden mini jack na 2 chinch podłączasz do sugerowanej przejściówki a drugi do kina tak jak masz obecnie. Inny sposób to mini jack na 2 chinch do przejściówki a wyjście wielokanałowe dźwięku w tv łączysz z wejściami INPUT1 w kinie.
    muskacz123
    Level 2  
    dzieki sprobuje za moment (sory za zwloke - wakacje) i dam znac jak sie udalo
  • Helpful post
    Lukson
    Level 32  
    grubs wrote:
    Z twojego opisu wynika że masz w komputerze wyjście s-video.

Z opisu wynika, że autor tematu posiada kartę graficzną GTX660, która to nie posiada wyjścia s-video.

Podsumowując nie podłączysz telewizora do tego komputera. Temat wyczerpany.
    muskacz123
    Level 2  
    wg mnie mam chyba ze narysowana obok klawiatura oznacza ze nie odpowiada danym wymaganiom?

Dodano po 2 [minuty]:

(:.!:) i nie mam aparatu ale mniej wiecej tak to wyglada nawiasy mialy oznaczac okragle wejscie

Dodano po 39 [sekundy]:

( . ! )

Dodano po 1 [minuty]:

sorry ( : . ! : ) i kreska od wykrzyknika jest bardziej posrodku

Dodano po 29 [minuty]:

niemoge znalzc tej przejsciowki w mojej okolicy wie ktos gdzie ja kupic? czy tylko alegro?
  • Helpful post
    grubs
    Level 32  
    Kolega Lukson ma rację. Myślałem że masz na płycie głównej wyjście s-video ale ty pisałeś o wejściu na klawiaturę.
    Pozostaje tylko konwerter lub wymiana sprzętu.