Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary tv, kino domowe, nowy pc jak polaczyc bez zbednych kosztow?

muskacz123 15 Lip 2014 03:59 1239 6
  • #1 15 Lip 2014 03:59
    muskacz123
    Poziom 2  

Po potłuczonym monitorze i remoncie w kawalerce mam problem z reaktywacja sprzetu. Na miejsce monitora typuje stary tv niz jeszcze starszy monitor ze wzgledu na wielkosc mieszkania, tv, gł. filmy i gry +slabe fundusze. Ale jestem otwarty na pomysly. Pomerdalem tez w ustawieniach wiec moga sie na tym temacie pojawic problemy ale pokolei
    Mam :
    !) tv Panasonictx-28LDP4f - 28 '' ; dolby surround pro logic
    (ma porty:3 czincze z przodu: 1video i 2 audio
    1mini jack na sluchawki
    2euro
    5 czinczy z tylu do glosników
    1 wejscie antenowe )
    2) kino domowe BELSTAR 5.1 (AC-3/ dts)
    (porty w subbuferze/wzmacniaczu: 5,1 INPUT1: 6 czinczy na glosniki;
    3x2czincze na urzadzenia 2 kanalowe
    5.1 INPUT 2: okrągla koncowka z 10 pinami damska (org. : koncowka kabla laczyla 6 wejsc czinczy z dvd)
    glosniki podpiete na miedziane kable(bez koncowek)
    3) PC:
    GEforce GTX 660 (DVI-I / D, HDMI, DISPLAY PORT)
    Karta muzycznej nie ustalilem (sterowniki realtek hd audio 3 rodzaje)
    3mini jacki (standard: mic, line in / out)
    Oprocz tego : DVI
    okragle wejscie ( : .. : ) =(6pinow i prostokat z kropka na okregu ,, i,,)
    VGA -trapezowate wejscie z 15pinami

MAM pare zestawow czincz i euro, mimijacka<->2czincze,

Jak to podłączyc by:
    1.odbior audio byl zarowno z glosnikow tv i bufera ( cos miedzy 5,1 a 7,1)
    2.relatywnie dobra jakosc graf by czytac neta
    3.jakie kable badz przedluzki kupic i w jakiej kolejnosci je podlaczyc by to gralo a zeby nie przeplacic na tymczasowe rozwiazanie
    4.Czy tv da rade? - uzywam pc do filmow i youtuba, czasem do gier, zadko do fb
    PC jest calkiem nowy(2lata) wiec o reszte parametrow sie nie martwie
    5. Jakie ustawienia poustawiac w windowsie 7 bo to chyba PC najbardziej wplywa na calosc

Prosze o podpowiedz bo wg mnie
    czincze polacza kino z tv ale czy nie odlacza glosnikow tv?
    teoretycznie:
    3 czincze tv z przodu z przedluzka polacza pc
    tj euro po przedluzce polaczy pc ale w jaki sposob? czy audio/wideo i pod ktore wejscie?
    Prosze o kreatywne rozwiazane i linki do przedluzek=przejsciowek
    podlaczylem kino do pc ( PC mini jack<->2czincze KINO 2ch) po paru zmianach w opcjach dzialaly wszystkie glosniki, pomimo bledu przy testach winowsa 5,1 ale brzmialy jak stereo (w koncu 2ch)

jesli pomylilem kategorie to sory ale dopiero co sie zarejestrowalem i dajcie znac by to zmienic

0 6
  • #2 15 Lip 2014 10:27
    grubs
    Poziom 32  

Z twojego opisu wynika że masz w komputerze wyjście s-video.
    Za pomocą przejściówki s-video +2chinch na euro możesz podłączyć TV z komputerem. Na dobrą jakość nie ma co liczyć (ale do filmów i youtube może wystarczy), do tego potrzebny byłby konwerter ale biorąc pod uwagę jego cenę lepiej wtedy kupić używany monitor z wejściem Dvi lub Vga.
    Dźwięk podłączyłeś. Gdybyś chciał mieć prawdziwe 5.1 to musiałbyś zakupić kartę z wyjściem 6ch.
    Co do dźwięku jednocześnie na TV i w kinie to jest kilka opcji ale czy będą działać zależy od możliwości ustawień TV.
    Jedna opcja to rozdzielacz mini jack na 2 mini jack który podłączasz do komputera i wtedy jeden mini jack na 2 chinch podłączasz do sugerowanej przejściówki a drugi do kina tak jak masz obecnie. Inny sposób to mini jack na 2 chinch do przejściówki a wyjście wielokanałowe dźwięku w tv łączysz z wejściami INPUT1 w kinie.

0
  • #3 29 Lip 2014 11:10
    muskacz123
    Poziom 2  

dzieki sprobuje za moment (sory za zwloke - wakacje) i dam znac jak sie udalo

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lip 2014 11:52
    Lukson
    Poziom 32  

grubs napisał:
    Z twojego opisu wynika że masz w komputerze wyjście s-video.

Z opisu wynika, że autor tematu posiada kartę graficzną GTX660, która to nie posiada wyjścia s-video.

Podsumowując nie podłączysz telewizora do tego komputera. Temat wyczerpany.

0
  • #5 29 Lip 2014 12:41
    muskacz123
    Poziom 2  

wg mnie mam chyba ze narysowana obok klawiatura oznacza ze nie odpowiada danym wymaganiom?

Dodano po 2 [minuty]:

(:.!:) i nie mam aparatu ale mniej wiecej tak to wyglada nawiasy mialy oznaczac okragle wejscie

Dodano po 39 [sekundy]:

( . ! )

Dodano po 1 [minuty]:

sorry ( : . ! : ) i kreska od wykrzyknika jest bardziej posrodku

Dodano po 29 [minuty]:

niemoge znalzc tej przejsciowki w mojej okolicy wie ktos gdzie ja kupic? czy tylko alegro?

0
  • Pomocny post
    #6 29 Lip 2014 13:03
    grubs
    Poziom 32  

Kolega Lukson ma rację. Myślałem że masz na płycie głównej wyjście s-video ale ty pisałeś o wejściu na klawiaturę.
    Pozostaje tylko konwerter lub wymiana sprzętu.

0