Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Clio II - Centralny zamek zapomina kodowanie

15 Lip 2014 07:03 3372 15
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.
    Mam Clio II rok 2000. Ogólnie jestem zadowolony jednak centralny zamek mi szwankuje.
    Na wstępie powiem, że bateria w pilocie jest nowa.
    Po zaprogramowaniu kluczyka działa początkowo bez zastrzeżeń. Problem jest po krótkiej chwili. Zamknie auto i już nie chce otworzyć. Ewentualnie i z zamknięciem ma problem. Dioda na kluczyku mruga że sygnał wysyła. Po ponownym zaprogramowaniu działa znowu przez krótką chwilę. Czasami sam się zamyka nie tylko podczas jazdy.
    Odłączyłem akumulator i po około 5 minutach podłączyłem. Wtedy bez programowania zamykał się i otwierał ale znowu przez krótką chwilę.

Poproszę o sugestię ...
  • Poziom 28  
    Witam pst25 podlacz spokojnie pod diagnoskop samochod w momencie kiedy nie pracuje centralny u madrego elektryka.Proponuje CLIp-a lub PP2000 celem dokladnej diagnozy bo przyczyn moze byc wiele a gdybac ze moze to albo to jest bezcelowe jak sa uzadzenia kyore maja nam pomodz.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    A podłączenie pod nominalny system DDT 2000 (jak dobrze pamiętam) też coś pomoże czy może szkoda czasu ?

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

A z ciekawości może jakieś propozycje co może być. Wiem że to czarowanie, ale z ciekawości ?
  • Poziom 28  
    Witam zacznij od diagnozy BSI zwroc uwage na komfort,centralny zamek trudno mi powiedziec z fusuw jak to powiedzial nie jeden kolega na forum nie wywrozysz.PP200 moze byc ale ktos kto dobrze ogarnia ten temat.Wiecej nie moge pomoc bo przez net nie da rady trzeba podlaczyc pod kompa i masz jak na dloni.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Aha, to dziękuję tymczasem. Pochwalę się finałem sprawy.

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

A jakby wymienić centralkę ? Musze komuś dać później pewnie do zaprogramowania ? Może udało by się założyć od Megne ? W megane chyba mam lepszy zasięg
  • Poziom 28  
    Witam pst25 nie kombinuj niech ci sprawdza co sie dzieje z BSI i calym komfortem,Nie zmieniaj na bsi z megan chyba nawet nie podejdzie a nawet programowanie kosci itd to problem i kasa.Zasieg nie ma nic do tego.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Pytam, bo dzwoniłem do kilku i zalecili wymianę, a później mi zaprogramują. Koszt stacji 100 PLN.
  • Poziom 28  
    Witam twoja wola.To chyba niedrogo ale nie znam cen w polsce.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ale moi fachowcy mają czas za 2 tygodnie, więc pozostaje kluczyk. Tak chyba najłatwiej, ale czy najskuteczniej ? :)
  • Poziom 14  
    Kolega ma centralkę od 5 drzwiowej wersji. Powinna pasować ?
    Nie znam się aż tak, więc proszę się nie śmiać. Jednak czy wymiana sterownika i wnętrz kluczyków (zamiana układów elektronicznych w kluczykach) nie wystarczy ? Sterownik jest kwestią plug & play ?
  • Poziom 14  
    I jeszcze jedno :) czemu jak jadę to się uruchamia tryb bezpieczeństwa, czyli centralny zamek zamyka gdy jadę, a jak zgaszę auto to nie działa nic, chyba że ma "humorek" i sam się zamknie ?:)
    Wiem, że powiedziałeś, że temat rzeka, ale może nowe objawy coś podpowiadają.
  • Poziom 28  
    Witam zamyka sie zamek bo tak jest ustawiony komfort ze np jadac 20 na godzine to dla bezpieczenstwa musi zaryglowac drzwi a predkosc w jakiej maja sie zaryglowac jest ustawiana przez programowanie i mozna ja zmieniac wedlug potrzeb.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    To przez programowanie może wszystko naprawie :)
  • Poziom 28  
    Witamw odniesieniu do mojego 1 -go postu pisalem aby podlaczyc pod diagnostyke samochod najlepiej pod Clip lub PP2000 ale ty i tak swoje .Tymi programami sprawdzisz ustawienia i po bulu a nie podmieniac BSI i inne komponenty, pierw trzeba sprawdzic co niedomaga a pozniej myslec o zmianach.Te urzadzenia sa w stanie na twoj rozkaz zamknac i otworzyc zamki ,szyby,sprawdzic czy przychodza rozkazy z pilota i wiele innych rzeczy.Dlatego podpowiedzialem diagnostyke.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Tylko u mnie nie ma takiego znachora :) OK temat zamknięty aż się pochwalę ;)
  • Poziom 14  
    Kluczyk główny czy zapasowy, jak zaprogramowałem to zaraz zapominał... Potem cudownie sam się naprawił (3-4 dni). Długo dział, jednak znowu się zawiesił, więc wziąłem na przeczekanie i samo minęło... W sumie przez 6 lat chyba 5 razy mi się tak zdarzyło i samo się naprawiło. Clip nic nie pokazał, więc nie drążyłem tematu w pełnoletnim aucie. Gdzieś znalazłem tytuł, że ten typ tak ma. Alfa Romeo chyba 166 też miała podobne humory, więc szukanie mogło być zbyt kosztowne. Auto sprzedałem i centralny zamek działał bardzo dobrze :)