Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Asus - Zalana klawiatura zostala przeczyszczona ale laptop juz sie nie ur

15 Lip 2014 11:51 2133 8
  • Poziom 8  
    Tak jak w temacie. Zalalem klawiature mala iloscia cieczy ale wystarczajaca zeby klawiatura wariowala i wciskala inne litery niz powinna. Zdjalem klawiature i ja przeczyscilem, ale boje sie ze cos przy okazji zepsulem bo teraz laptop w ogole sie nie uruchamia. Zaswieca sie na pol sekundy switelko kolo przycisku powera i gasnie. W tej chwili nawet to sie nie dzieje. Po wymianie udalo mi sie go wlaczyc i dzialal przez 5 min tylko a pozniej sie wylaczyl. Teraz nawet nie swieci sie dioda od zadilania przy touchpadzie. Co to moze byc? Przepraszam za taki slowotok i nielad ale pisze z telefonu.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jeżeli nie chcesz większych strat niż klawiatura, to przekaż sprzęt komuś kto ma pojęcie.
    Przede wszystkim wyjmij baterię i nie podłączaj zasilacza. Laptopa trzeba rozebrać, usunąć płyn ze środka, wymyć izopropanolem i będzie działał.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ewidentne zwarcie na płycie głównej.

Nie uruchamiaj go więcej dopóki całej płyty głównej nie przemyjesz wyżej wspomnianym środkiem.
    Jak nie masz pewności co do sprawności klawiatury to na razie jej nie podłączaj. Komputer musi się zacząć uruchamiać bez niej. Klawiatura to znacznie mniejszy problem.
  • Poziom 8  
    Odlaczone zostalo wszystko juz. Postal laptop chwile bez zasilania i chcialem go sprobowac uruchomic jeszcze raz ale dalej to samo z tymze teraz swieci sie dioda przy touchpadzie. Czyli wystarczy dac konus kto bedzie potrafil to przeczyscic? Czy raczej plyta juz nie zyje? Dziwne jest to bo ten plyn na klawiaturze byl w znikomych ilosciach. Tyle ze jednak to plyn i przez klawiature przeplynal.
  • Poziom 28  
    Skoro potrzebujesz potwierdzenia od więcej osób, to poczekaj.
    Jeśli koniecznie chcesz sprawę pogorszyć to dalej włączaj, obracaj laptopa, płyn przeleje się w bardziej newralgiczne miejsca i może ujrzysz dym.
    Może się czasem włączyć, wtedy zostawisz a za pół roku w środku będzie zielono i nie będzie co ratować. Widziałem takich dużo.
  • Poziom 8  
    Przeciez ja nie mowie o zadnym wlaczaniu komputera. Zapytalem po prostu czy przeczyszczenie go wystarczy?
  • Poziom 35  
    volcik18 napisał:
    Zapytalem po prostu czy przeczyszczenie go wystarczy?

Tego Ci nikt na odległość nie powie z racji tego, że zalanego laptopa się nie uruchamia jeśli nie ma się pewności że jest wyczyszczony na błysk.

Może na płycie jest dalej zwarcie, które czyszczenie usunie a może coś uległo spaleniu w wyniku zwarcia.

Wyczyścić tak czy siak trzeba i wtedy się okaże.

volcik18 napisał:
    Przeciez ja nie mowie o zadnym wlaczaniu komputera.

volcik18 napisał:
    Postal laptop chwile bez zasilania i chcialem go sprobowac uruchomic jeszcze raz ale dalej to samo

To się zdecyduj ! I więcej go już nie uruchamiaj.
  • Poziom 8  
    To bylo duzo wczesniej zanim jeszcze napisalem na forum. Dzieki za pomoc w takim razie :)
  • Poziom 12  
    Witam,

Sugeruję zgłoszenie laptopa do naszego serwisu przez formularz na stronie www.asus-serwis.pl

Nawet mała ilość cieczy może spowodować zwarcie na płycie głównej ponieważ w większości laptopów klawiatura nie jest antyzalaniowa (wyjątkiem np jest BU400 lub podobne biznesowe laptopy) i ciecz może przeniknąć w głąb obudowy.

Autoryzowany serwis przeprowadzi diagnozę i przedstawi listę części które trzeba wymienić by sprzęt znów działał poprawnie.