Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes E220 W124 1995 - Regulator ciśnienia paliwa - wymiana

15 Lip 2014 12:30 2298 4
  • Poziom 12  
    Witam,

bardzo proszę o instrukcję wymiany regulatora ciśnienia paliwa w mojej E220 W124 z 1995r. Silnik M111 2199cm3.

Regulator "sika" benzyną przez przewód podciśnienia, samochód odpala bardzo źle, chyba że dopiero co był gaszony. Mam już kupiony nowy regulator i proszę o wskazówki jak wymienić i na co zwrócić uwagę.

Pozdrawiam
    Nikolaj
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zwykły pierścień Segera. Popuść przewód zasilający paliwem, zanim ruszysz (zredukowanie ciśnienia).
  • Poziom 12  
    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź!

W jaki sposób spuścić to ciśnienie paliwa? Podejrzewam, ze jest ono niewielkie jak auto stało kilka dni, ale wolałbym żeby mi nie strzeliło w twarz ;)

Dopiero wieczorem będę miał dostęp do auta, dlatego wolałbym nie mieć wątpliwości i załatwić to za jednym razem. Gdzie dokładnie znaleźć ten pierścień i jak go poluzować? Jakieś zdjęcie byłoby super. Jestem początkujący.

Pozdrawiam
    Nikolaj
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Poluzować przewód paliwowy zasilający. Delikatnie. Wyciekające paliwo wytrzeć szmatą.

Pierścień zobaczysz na miejscu, nie ma sensu wrzucać zdjęcia, bo widać go od razu. Potrzebne szczypce do segerów.
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki za pomoc! :)