Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana głośników w kolumnach

paweł12120 15 Lip 2014 13:39 696 5
  • #1 15 Lip 2014 13:39
    paweł12120
    Poziom 10  

Witam jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość.Posiadam kolumny CLATRONIC wiem że to było mnóstwo razy poruszane ja mam taki problem.interesuje mnie wymiana tych głośników myślałem o stx tylko jakie.Mam takie 4 kolumny nic innego nie kupuje chce w te otwory dobrać głośniki nie interesuje mnie jakiś ładny dźwięk to do grania na dworze rzadko w domu. Grać to ma pod yamaha ax-550 budżet nie wiem jakieś minimum.Proszę nie pisać bym odpuścił sobie rozbudowę bo ta opcja odpada proszę o pomoc jakie głośniki zwrotnice jaki koszt tego z góry dzięki

• #2 15 Lip 2014 13:53
    wariato
    Poziom 43  

A co się dzieje z oryginalnymi głośnikami? Taka operacja jest nieopłacalna, już lepiej kupić drugie sprawne kolumny albo zbudować od podstaw.
    W przeciwnym wypadku wywalisz pieniądze i nic nie uzyskasz.

• #3 15 Lip 2014 14:06
    paweł12120
    Poziom 10  

Nic się nie dzieje. Te kolumny fajnie graja pod moja wieżą panasonic.Miałem kiedyś wzmacniacz pioneera-223 to jak był dobrze wykręcony to 2 kolumny mają ochrypnięty odgłos te głośniki w tych dwóch padły mam jeszcze 2 dobre ta yamaha jest dużo mocniejsza wiec będzie to samo dlatego chce coś tam innego wpakować.nic innego nie kupuje bo zostaną mi te pudła co ja z nimi zrobię kwiatków nie mam na stawianie co tam wsadzić jakie głośniki żeby było głośno i nie drogo to moje pytanie jakość dźwięku jest średnio ważna

• #4 15 Lip 2014 14:09
    wariato
    Poziom 43  

Skoro grają to po co zmieniać coś co jest fabrycznie dobrze złożone? Chcesz na siłę zepsuć i zniszczyć te kolumny?
    Jak nie umiesz się obchodzić ze wzmacniaczami i dobrać głośności do możliwości kolumn to nie zabieraj się za nagłaśnianie. Bo każde kolumny taki zabijesz.

• #5 15 Lip 2014 14:16
    paweł12120
    Poziom 10  

Skoro grają to po co je zmieniać. A jak one grają jak nawet nie mają zwrotnic.Nie zależy mi na tym czy je uszkodzę czy nie bo nie ma za czym płakać.Proszę tylko o pomoc w tym na jakie głośniki zmienić aktualne. Bo te choć nie jestem znawcą tematu ale dla mnie to totalna katastrofa.

• #6 15 Lip 2014 14:45
    wariato
    Poziom 43  

To może zacznij od podania wymiarów tych kolumn, litrażu, średnic otworów montażowych na głośniki, domyślam się że nie dopasujesz tam głośników które wejdą bez modyfikacji przedniej ścianki. STXy mają nietypowe średnice.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME