Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 Avant - Zwarcie w instalacji BOSE

15 Lip 2014 17:08 1965 1
 • Poziom 10  
  Mój problem wygląda następująco: wszystko było ok, aż w pewnym momencie zaczął mi troszkę "pierdzieć" Smile tylny głośnik. po jakimś czasie radio wyłączyło mi się i już nie chciało się włączyć. bezpiecznik w radio ok, podłączyłem 2 radio i również nie działa. okazało się, że bezpiecznik nr 37, czyli od radia jest spalony. włożyłem drugi i od razu spalony. bezpiecznik spala się nawet gdy wszystkie kostki są odłączone od radia.

  "pierdzący" głośnik raczej nie powinien mieć nic do tego, ale tak zbiegło się w czasie. podobnie z jednym żarnikiem ksenonu - chwilkę po nim pojawiły się problemy z radiem. wydaje mi się, że radio, ksenon i głośnik nie powinny mieć ze sobą wiele wspólnego, ale może mało jeszcze wiem... pomóżcie, bo nie wiem nawet za co się zabrać w pierwszej kolejności.

  Odłączyłem pierdzący głośnik, nic się nie zmieniło, dalej wywalało bezpiecznik. dokopałem się do subwoofera, odłączyłem kostki, bezpiecznik cały. wnioskuję, że któryś element, tj. wzmacniacz lub głośnik powoduje zwarcie. czy da się określić który z elementów jest za to odpowiedzialny? czy może kupić od razu cały zestaw?
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 35  
  Da się określić który z elementów jest uszkodzony ale trzeba mieć miernik i troszke wiedzy.