Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falujące obroty szlifierki kątowej.

15 Lip 2014 17:38 3816 5
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam dosyć nietypowy problem ze szlifierką kątową mianowicie z założoną tarczą obroty falują od najniższych do najwyższych i tak cały czas, bez założonej tarczy diax chodzi równo lecz ma bardzo wolne obroty. Wymieniłem łożysko na wirniku od strony komutatora ponieważ miało minimalne luzy lecz nic to nie dało. Szczotki są ok. oglądałem bardzo dokładnie włącznik ale wygląda na sprawny (za kilka dni znajomy podrzuci mi jakiś przełącznik na podmianę więc sprawdzę to na 100% ) Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takimi objawami lub ma pomysł czego to może być przyczyna?

Dołączam film obrazujący prace szlifierki:

(oczywiście zawsze używam osłony tarczy film był kręcony na szybko zaraz po złożeniu diaxa)

Szlifierka to skil 9135 bez regulacji obrotw.

Pozdrawiam

edit:
    przepraszam nie udało mi sie wrzucić poprawnie filmu oto link do filmu: http://w579.wrzuta.pl/film/56OgqkBN0X0/15072014158
  • Poziom 18  
    Witaj.
    Sprawdź czy przewód zasilający nie ma przerwy. Potrafią ułamywać się w okolicach wejścia do obudowy lub przy wtyczce.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem dziś przewód i niestety jest on w porządku.

Może to być uszkodzenie gdzieś na wirniku lub uzwojeniu? Czy wtedy nie działała by wcale?
  • Poziom 18  
    Witaj.
    Jeżeli byłaby przerwa w uzwojeniach, to silnik y nie pracował, w przypadku zwarcia w uzwojeniu iskrzyłby bardzo na szczotkach.
    Czym i jak sprawdzałeś przewód? W uszkodzonej żyle będzie połączenie i za chwilę zaniknie w zależności od jej ułożenia. Sprawdzając przejście trzeba jednocześnie ruszać (przeginać) przewód.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Przewód najpierw wyginałem na różne sposoby zero reakcji, później skróciłem o około 20cm też nic aż wkońcu podmieniłem przewód bodajże od pralki i też bez zmian.
    Szczotki iskrzą ale minimalnie ledwo co, być może tu coś jest nie tak. Czekam jeszcze na sprawny przełącznik który miał mi podrzucić znajomy i przy okazji podrzuci mi miernik więc pomierze uzwojenia.

Dzięki raudek za zainteresownie tematem. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Wiem że straszny wykop w tym temacie ale może komuś się przyda moja rada. Ostatnio też miałem taki problem ze szlifierką einehell. Bez tarczy pracowała idealnie, a po założeniu szczotki drucianej zaczynała przerywać. Okazało się że winne były wsuwki idące stojana, od drgań dostały luzu. Pojawiało się też większe iskrzenie na szczotkach co błędnie mogło by wskazywać na uszkodzenie wirnika.
    Może komuś się przyda w przyszłości.
    Pozdrawiam