Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nac bc520 - nowa kosa kopci, leje z wydechu nie przepalonym olejem

ggumall 15 Jul 2014 21:50 4608 1
    ggumall
    Level 1  
    Hej,
    Jestem tu nowy. Chcialem zapytac Was, co sadzicie o tym, ze nowa kosa spalinowa nac bc520 od pierwszej chwili strasznie kopci. Do tego z wydechu wydostaje sie nieprzepalona mieszanka. Przez wydech splywa w barwie brazowej, a bryzga na obudowe kolorem czarnym, tlustym. Zdarza sie, ze ciezko pali. Swieca zalana... Po dwukrotnym telefonie do serwisu nac uzyskalem informacje:
    Za pierwszym razem: to nie jest sprzet profesjonalny, to bedzie kopcic prosze sie tym nie przejmowac i pracowac, jak sie stanie cos powazniejszego to prosze odeslac.
    Za drugim razem: to jest normalne, wysylanie sprzetu jest bezzasadne i prosze pracowac, a objaw zaniknie.
    Dodam: docieram zgodnie z zaleceniami 1:25, potem ma byc lane 1:40. Sprawdzilem polaczenia gaznika, wydechu i jest ok. Regulacja gaznika niczego nie zmienia. Pluje tylko z wydechu.

Co o tym sadzicie? Wydaje mi sie, ze powinni przyjac sprzet i sprawdzic. Czy sie myle?
    Zdaje sobie sprawe, ze nie kupilem mercedesa, ale 500zl tez z drzewa nie zerwalem i wczesniejsza kosa Nac chodzila bez zarzutu i to od pierwszego szarpniecia. A ta to jakas porazka.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    MARIUSZ R
    Level 28  
    Mam nową 580E. I jest dokładnie tak jak piszesz. Może to wina oleju którego jest i tak sporo 1:25. Stosuję Semisynthetic 2T.