Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK TL-R402M - Podłączenie własnego routera do routera UPC

16 Jul 2014 12:58 3381 7
  • Level 9  
    Witam

Zamówiłem internet w UPC. Dzisiaj technik przyszedł podłączył router TP-LINK TL-R402M sprawdził czy jest internet po kablu i poszedł. Chciałem do tego routera podłączyć swojego TP-LINKA TL-WR841N, aby mieć sieć bezprzewodową. Swój router przywróciłem wcześniej do ustawień fabrycznych. Po podłączeniu kablem routera od UPC do swojego (w ich do portu LAN, u siebie do portu WAN), mój nie może uzyskać adresu IP. Na starym mieszkaniu wszystko działało normalnie bez konieczności jakiegokolwiek ustawiania (też miałem usługę od UPC).

Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam Encorte
  • Level 40  
    Po kolei pokaż ustawienia LAN UPC i tego TP linka którego podłączasz.
  • Level 22  
    UPC nie blokuje po adresie MAC?
  • Level 9  
    Zrobiłem screeny ustawień LAN, WAN i MAC Clone. Z niebieskim paskami to router od UPC a z zielonym to mój.

TP-LINK TL-R402M - Podłączenie własnego routera do routera UPC TP-LINK TL-R402M - Podłączenie własnego routera do routera UPC

Edit:
    hiv_sick wrote:
    UPC nie blokuje po adresie MAC?

Nie blokuje, ponieważ każdy inny komputer jaki podłącze działa bez potrzeby wpisywania adresu MAC w routerze

Edit 2:
    Problem rozwiązany, wystarczyło zmienić w ustawieniach LAN mojego routera adres IP.
    Dzięki za pomoc.
    Temat do zamknięcia.
  • Moderator of Networks, Internet
    Zmień adres LAN swojego routera, np. na 192.168.2.1. Chodzi o to, żeby był w innej podsieci, niż LAN routera UPC.
  • Level 1  
  • Level 9  
    jurek.adam wrote:
    Encorte wrote:
    Zamówiłem internet w UPC. Dzisiaj technik przyszedł podłączył router TP-LINK TL-R402M sprawdził czy jest internet po kablu i poszedł. Chciałem do tego routera podłączyć swojego TP-LINKA TL-WR841N, aby mieć sieć bezprzewodową.
    To ciekawe, bo UPC nie podłącza routerów Tp-Link. Coś mi się wydaje, że ten TL-R402M jest tu całkiem zbędny.

Niestety nie jest zbędny, bo przy podłączaniu dzwonił do UPC i podawał MAC tego routera oraz numer seryjny.
  • Level 1