Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw 1.8 RP - Monowtrysk cały czas leje na zapłonie

16 Lip 2014 14:48 1449 7
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem z golfem ii, polegający na tym że zmienialiśmy centralkę LPG z autronica na staga 2w i na poczatku po podłączeniu silnik pracował ok na benzynie, jednak przy przełączeniu na gaz cały czas zmieniał benzynę z gazem - brak jednostajnej pracy na lpg. Więc zacząłem szukać w elektryce ale wszystko było ok, jeszcze raz podłączyłem wszystko od nowa i tu pojawił się problem - mianowicie po przekęceniu kluczyka na zapłon coś zaczęło syczeć w dolocie.

Okazało sie że na wtrysku jest masa i wtrysk po przekręceniu kluczyka cały czas pracuje. Czy ktoś mógłby mi pomóc wyjaśnić co się stało? Czy to wina jakiegoś zwarcia czy komputera? Ewentualnie jakiś schemat to 1.8 RP żebym sam mógł przejrzeć :)
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Coś źle podłączone, Stag 2w nie ma odcięcia wtryskiwacza, stosuje się osobny przekaźnik.
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz bardzo prosto wytłumacze.
    W samochodzie aktualnie nie ma instalacji gazowej.

Mój problem jest taki że po przekręceniu kluczyka cały czas wtrysk leje paliwo. CIągle jest masa i 12v i ciągle pracuje pompka.

Jakiś przekaźnik czy komputer?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Witam wtrysk jest kluczowany minusem z komputera samochodu a plus jest caly czas po wlaczeniu stacyjki ,jezeli leje jednostajnie czyli ma podany minus inny anizeli z komputera lub komputer podaje caly czas co moze swiadczyc o uszkodzeniu go przy zlym montazu instalacji gazowej lecz dajmy pole do wypowiedzi innym bo czlowiek jest omylny.Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Raczej nieuszkodzony przy zmianie centralki, jednak rzeczywiście ciągle idzie minus prosto z kompa, przewód nigdzie nie przerwany. Wydaje mi sie że uszkodzenie było już wcześniej teraz sie tylko dopełniło.
  • Moderator Samochody
    Tragedii nie ma, tych sterowników na szrotach całe sterty leża. Pompa też nie powinna cały czas pracować. Digijety padają przez kiepską masę między budą a silnikiem, w tych się jeszcze nigdy nie spotkałem z uszkodzeniem.
  • Poziom 28  
    Witam samochod wczesniej jezdzil na samej bezynie a po podlaczeniu drugi raz centralki wynikl problem ,wiec jasne ze cos bylo nie tak z podlaczeniem centralki i tutej tkwi problem dla mnie jasny bledne podlaczenie pod instalacje wtrysku benzyny.Jezeli uszkodzenie bylo wczesniej to samochod nie mogl pracowac normalnie-odnosze sie do pierwszego postu.Dla mnie jasne jezeli przewody wtrysku ok to komputer do naprawy najlepszym wypadku drivera wtrysku lub wymiany.Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Komputer wymieniłem i zestaw przewodów masowych buda silnik buda akumulator i silnik akumulator. Wszystko chodzi pieknie. Komputer padł podczas podłączenia centralki - zbieg okoliczności, sto razy podłaczałem te centralki i zawsze było dobrze i wszystko wg schematów i teraz po prostu padło.