Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Gracja - stukanie podczas prania na 90 stopni

16 Lip 2014 16:09 1908 8
  • Poziom 6  
    Dzień dobry.

Chciałbym się skonsultować w sprawie mojej pralki. Wczoraj prałem ręczniki na 90 stopni i pod koniec prania zasadniczego "2" po załączeniu długich obrotów słychać było regularne stukanie dochodzące z okolic zbiornika (w ok. 1-sekundowych odstępach, dźwięk taki jakby ktoś delikatnie pukał w drewno). Stukanie występowało z przerwami. Po dopuszczeniu wody momentalnie ustało i nie występowało już do końca prania (nawet w trakcie wirowania). Początkowo myślałem, że to twarde rożki ręczników uderzają o bęben, ale dźwięk coś mi nie pasuje... Zapewne jest to związane z wysoką temperaturą. Przy poprzednim praniu też tak było.

Chciałbym zaznaczyć, że w zeszłym roku pralka przeszła generalny remont (uszczelnienie zbiornika) i fachowiec powiedział, że jest w dobrym stanie i posłuży jeszcze parę lat.

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam jest to objaw nierownomiernej pracy przeciwwag ,sa w niektorych pralkach przykrecane bloczki ,sa sprezyny lub amortyzatory.Sprawdz rozkrecajac pralke ,zaladuj praniem i zaobserwuj lub mechanik.Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Sprawdzę, ale wydaje mi się, że w takim wypadku powinno stukać non stop a nie tylko przez 15 minut...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Bęben nie ma luzu, podobnie koło pasowe. Sprawdziłem sprężyny, przeciwwagę i amortyzatory i wszystko wydaje się być w porządku - poruszałem zbiornikiem na wszystkie strony i nie było słychać żadnych stuków.
  • Poziom 6  
    Witam ponownie.
    Minęło już kilka lat i problem nadal nie został rozeiązany, ale powoli zbliżam się do finiszu... Przez jakiś czas stukanie nie występowało, ale ostatnio pojawiło się znowu i tym razem po dokładnym sprawdzeniu bębna okazuje się, że ma on ok. 1 mm luzu góra-dół. Luz lewo-prawo nie występuje, to samo luz przód-tył, choć gdy napieram na bębnem to coś lekko puka, ale to raczej tylna ścianka się wygina, bo jest dosyć giętka... Po ręcznym zakręceniu bębnem niby chodzi cicho, ale momentami da się usłyszeć jakieś drobne grzechotanie. Czy to oznacza, że trzeba wymienić łożyska?? Załączam filmiki.
    Pozdrawiam

• Poziom 39  
    Po prostu powstał luz osi krzyżaka wewnętrznego względem krzyżaka zewnętrznego: Pralka Polar Gracja - stukanie podczas prania na 90 stopnibeben-z-pr...576037.jpg Download (71.66 kB)
    Najpierw zdejmij koło pasowe oraz pierścień segera i podłóż podkładki dystansowe by wykasować luz. W Polarach nawet egzemplarze fabryczne wymagały zastosowania podkładek dystansowych. Załóż z powrotem seger i sprawdź czy luz zniknął a dopiero wtedy zakręć dynamicznie bębnem i jeśli usłyszysz choć małe stuki lub szumy to przy jednej robocie od razu wymień uszczelniacz i łożyska jeśli chcesz by pralka jeszcze Ci posłużyła jakiś czas.
  • Poziom 6  
    Korzystając z tematu - jak wyregulować w tej pralce nóżkę? Czy wystarczy nią jedynie pokręcić czy trzeba kręcić i jednocześnie trzymać nakrętkę kluczem od wewnątrz?
  • Poziom 39  
    Jeśli masz tego typu nóżkę z przeciwnakrętką: https://www.gosdom.com.pl/produkt/7599/pralki-automatyczne-nozka-pralki-m8.html to musisz poluzować przeciwnakrętkę i dopiero regulować nóżką, ale jeśli w tym miejscu a szczególnie na gwincie wystąpiła korozja to może być problem z poluzowaniem nakrętki i nozki. Jeżeli zaś masz tego rodzaju nóżkę: https://www.google.com/search?client=tablet-a...1j35i304i39.2UlSxQ2hyr0#imgrc=LDYdSv3zIsjvRM: to wiele ułatwia bo miejsce na włożenie klucza na nóżkę ułatwia poluzowanie nóżki i przeciwnakrętki.