Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prisma 37 - Tecumseh - kopci, nie wkręca się na obroty

16 Lip 2014 19:24 2106 9
  • Poziom 9  
    Witam. Sprawa dotyczy kosiarki z silnikiem Tecumseh Prisma 37 . Odpala i wkręca się na obroty tylko gdy całkowicie ściągnę filtr powietrza. Jednak wydaje mi się że zbyt intensywnie kopci (jakby źle spalała mieszankę ) jakby na niebiesko (olej ciągle na tym samym poziomie ) Gaźnik czyszczony , nawet był podmieniony i dalej to samo. Proszę o pomoc

Dodano po 35 [minuty]:

Mam pytanie. Raczej będę musiał wymienić klin na kole magnesowym. Jak zdjąć to kolo i z powrotem wszystko ustawic ??
  • Poziom 9  
    Dziś doszedłem do wniosku że pierścienie są w słabej formie. Moje pytanie brzmi czy warto je wymieniać czy raczej cały tłok z pierścieniami ?? Proszę o jakieś wskazówki jak to samemu zrobić
  • Poziom 34  
    Wymień cylinder oraz tłok z pierścieniami , lecz wcześniej zmierz ciśnienie sprężania. Filtr powietrza nie masz zapchany.
  • Poziom 20  
    jerry1960 napisał:
    Wymień cylinder oraz tłok z pierścieniami

Taaa, to Ci zostanie stare wał i nóż chyba jedynie...
  • Poziom 9  
    Więc wymieniać czy nie ?? Czy dać sobie spokój i szukać lepiej silnika ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Teraz pojawił się inny ciekawy problem. Silnik działa jak należy, ładnie pali itp jednak po ok 2 minutach zaczyna kopcić na niebiesko. Nie traci na mocy, oleju też nie bierze mimo iż kosiłem już ok 4 godzin od zalania do stanu . Jakieś sugestie ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Można coś z tym zrobić ??
  • Poziom 1