Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 35c13, 2001r - Ciężko odpala

wilczasty 16 Jul 2014 19:02 9432 2
 • #1
  wilczasty
  Level 19  
  Witajcie!
  Mam problem z iveco daily z tematu, a mianowicie gdy jest zimny choć kręci dosyć długo (ok 8s) to zawsze odpala, problem z odpalaniem pojawia się gdy silnik jest ciepły. Zauważyłem tendencje do tego, ze samochód ma problem z odpaleniem gdy się go odpali i po krótkim czasie zgasi, np podjeżdżając parę metrów do przodu/tylu. Problem nie występuje zawsze, tylko od czasu do czasu.

  Na popych zapala od razu, wystarczy, że w 2 osoby lekko się go pchnie, jeżeli jest taka możliwość i momentalnie odpala.

  Samochód po zakupie miał tendencje do drugiego kręcenia rozrusznikiem, ale zawsze zapalał, problem pojawił się nie dawno, więc moje obserwacje związane z problemem odpalania mogą być błędne. Kiedyś zwrócił mi uwagę idący ulicą mechanik, ze problem z długim kręceniem rozrusznikiem może leżeć po stronie czujnika ciśnienia paliwa i stwierdził, ze ten typ tak ma.

  W takim razie gdzie szukać problemu?

  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam.
 • #3
  Hart3
  Level 26  
  Iveco z tego rocznika posiada sterownik EDC więc pomogła by diagnoza komputerowa lub chociażby samodiagnoza kodem migowym.Należy sprawdzić ciśnienie po niskiej stronie pompy CR jeżeli to nie pomorze wyczyścić regulator ciśnienia jak wspominał kolega.Problem może tkwić w puszczających wtryskiwaczach wtedy brak dostatecznego ciśnienia ok 200bar potrzebnego do odpalenia.Podstwą działania była by diagnostyka.