Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic - automatyczna skrzynia biegów, brak mocy jak się rozgrzeje

dalesio 16 Lip 2014 19:38 5664 12
  • #1 16 Lip 2014 19:38
    dalesio
    Poziom 6  

Witam.
    Pojawił się u mnie następujący problem. Nie wiem czy to skrzynia biegów, ale już tylko ona została. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Sprawa wygląda tak. Póki samochód się nie rozgrzeje wszystko działa normalnie, biegi przerzuca płynnie, obroty są niskie, spalanie w normie. Gdy silnik się rozgrzeje i dodam gazu, czy to wyprzedzanie, czy pojazd pod górkę momentalnie jakby zmienił się tryb działania skrzyni. Obroty zaczynają rosnąć, a mocy nie ma. Jak normalnie przy 80 km/h obroty są około 1800 tak staje się 2100, a jak się jeszcze mocniej rozgrzej to i 2300. Samochód staje się mułowaty. Przy dodaniu trochę gazu jakby redukował bieg, obroty w górę, a jedzie jakby chciał, a nie mógł. Po dłuższej jeździe przy ruszaniu bardzo długo trzyma na 1 biegu i przerzuca dopiero przy 4000 tys. Co jeszcze się pojawia nowego, to po puszczeniu gazu samochód nie hamuje silnikiem tylko momentalnie wysprzęgla i samochód jedzie na luzie. Dziś jeszcze robiona była diagnostyka skrzyni i nie pokazuje żadnego błędu. Ma ktoś jakieś pomysły?

0 12
  • #2 16 Lip 2014 20:38
    sebastian607
    Poziom 16  

A olej w skrzyni był wymieniany ?

0
  • #3 16 Lip 2014 21:24
    dalesio
    Poziom 6  

tak, nawet dwukrotnie. Jakoś w lutym/marcu wymieniałem elektrozawory, bo się zatarły, był zmieniony olej i potem po jakimś miesiącu raz jeszcze

0
  • #4 17 Lip 2014 21:27
    gywer81
    Poziom 2  

Objawy ewidentnie wskazują na skrzynię. Wygląda jakby po rozgrzaniu przechodziła w tryb awaryjny, co z reguły skutkuje zapięciem na stałe trzeciego biegu, przez co auto nie przyspiesza jak trzeba.Przede wszystkim czeka Cie przejażdżka z podłączonym clipem i obserwacja parametrów skrzyni w czasie rzeczywistym. Powinno to rozwiać wątpliwości.

1
  • #5 17 Lip 2014 21:41
    sebastian607
    Poziom 16  

Jaką masz skrzynię, ad4 czy dp0 bo w ad4 jest jeszcze filtr.

0
  • #6 17 Lip 2014 22:08
    dalesio
    Poziom 6  

skrzynia DP0

0
  • #7 17 Lip 2014 22:13
    jokerro
    Poziom 33  

Skrzynia do remontu.

-1
  • #8 17 Lip 2014 22:16
    dalesio
    Poziom 6  

Tyle to wiedziałem nie pytając na forum. Problem w tym, że nie bardzo wiadomo co remontować, komputer nic nie wykrywa, a różnice obrotów na skrzyni a na silniku po rozgrzaniu dochodzą do 600. Widzę, że nie napisałem co za samochód.
    Scenic 1 rocznik 2003 silnik 1.9 dci

0
  • #9 17 Lip 2014 22:58
    jokerro
    Poziom 33  

dalesio napisał:
    Tyle to wiedziałem nie pytając na forum

To po co temat?

dalesio napisał:
    Problem w tym, że nie bardzo wiadomo co remontować

Rozkreci człowiek z wiedzą i się dowiesz.

dalesio napisał:
    komputer nic nie wykrywa

Nie musi a pracować poprawnie i tak nie będzie.

0
  • #10 18 Lip 2014 07:47
    dalesio
    Poziom 6  

temat jest tu dlatego, ponieważ skrzynia to nie jest mały element. Może Cie to zaskoczy, ale różnicy pomiędzy obrotami nie odkryłem poprzez obserwację zachowań jaskółek afrykańskich.
    Skrzynia była na diagnostyce i nic nie wykryło. Po prostu liczę na jakąś pomoc, od czego zacząć, może ktoś miał podobny przypadek i wie co powoduje takie zachowanie samochodu.

0
  • #11 18 Lip 2014 11:59
    jokerro
    Poziom 33  

dalesio napisał:
    Skrzynia była na diagnostyce i nic nie wykryło

Dlatego pisałem ze diagnoza nic niewykarze a auto nie będzie jechać poprawnie.

dalesio napisał:
    od czego zacząć

Od rozkręcenia skrzyni i sprawdzenia tarczek i uszczelniaczy na tłokach.
    Dlatego dopóki nierozgrzejesz oleju auto jedzie bo jest gesty i trzyma cisnienia miedzy tłokami i olej sie w miare nie przelewa a po rozgrzaniu wystepuje tzw zderzenie ciśnień.
    A to normalne ze jak nieosiagniesz cisnienia odpowiedniego to nie bedzie sciskac tarcz w koszach.
    Skrzynia jeszcze nie jest na tyle zuzyta zeby zgłaszała usterki,z biegiem czasu zacznie.
    Dla twojego zaspokojenia rozbierz wybierak na skrzyni i sprawdz bo czesto padają.
    Co jeszcze mozesz zrobic w swoim zakresie to wykrecic pokrywe skrzyni od strony czołowej i tam masz pare ciekawostek.

0
  • #12 18 Lip 2014 12:43
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Nie zabierałem głosu ponieważ na odległość trudno stwierdzić na 100%. Twój opis usterki wskazywałby na sprzęgło hydrokinetyczne, ale nie mam autka aby przeprowadzić testy.

1
  • #13 18 Lip 2014 15:22
    jokerro
    Poziom 33  

Zjawił sie odpowiedni fachowiec od tych tematów i zapewne coś ci pomoże.
    Zapewne moze mieć tez racje odnosnie sprzegła.

0