Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofalówka Candy CMG 2394 DS - Wymiana magnetronu, co warto sprawdzić

suchejro 16 Lip 2014 20:04 2049 1
  • #1 16 Lip 2014 20:04
    suchejro
    Poziom 13  

Witam, uszkodzeniu uległ magnetron, do tego stopnia, że wypaliło mu dziurę w antenie. Oczywiście płytka mikowa też ucierpiała i wymaga wymiany. Mam kilka różnych magnetronów, jednak nie mam katalogu z zamiennikami i ciężko mi dopasować coś poza mocowaniem. Oryginalny model to Witol 2M218J , chciałbym dopasować inny magnetron parametrami żeby nie było jakiś wątpliwości czy wytrzyma transformator, kondensator i cała reszta. To sprzęt z elektroniką i poleci pewnie wszystko jak coś będzie źle dopasowane. Mam kilka magnetronów, pasujący mocowaniem i ułożeniem radiatorów jest - Toshiba 2M253J oraz drugi to Galanz M24FA-410A. Nie chciałbym żeby grzała szybciej albo wolniej, najlepiej dopasować tak żeby było w sam raz że tak powiem. Gdzie szukać katalogu czy spisu pasujących modeli? Czy ta Toshiba albo Galanz pasuje?

Podłączyłem magnetron Toshiby i grzeje jak diabli, w pół minuty prawie zagotowało szklankę wody, zauważyłem też, że mocno grzeje się ten fragment obudowy - tunel zakrywający antenę magnetronu. Było bardzo ciepła ta blacha. Chyba to nie jest normalne? Popatrzyłem na te magnetrony które mam i jaką widzę różnicę w porównaniu do tego właściwego który uległ uszkodzeniu? A mianowicie to, że Toshiba ma 6 żeberek radiatora, Galanz 4 żeberka, za to ten który siedział oryginalnie ma 5. Kiedyś pamiętam jak ktoś mi mówił, że dopasowuje magnetrony właśnie po ilości żeberek radiatora. Wydawało mi się to mało profesjonalne, ale może to najprostsza metoda i skuteczna do tego? Pozornie mogłoby to się zgadzać, bo skoro Toshiba ma 6 żeberek i mocniej grzeje, to może tak jest? Galanza już nie sprawdzałem dopóki nie zorientuję się czy pasuje po parametrach. Ale katalogów brak, może któryś z kolegów podpowie? I jeszcze z doświadczenia może podpowie, czy zbyt mocny albo zbyt słaby może uszkodzić sprzęt? Bo jak czytam to opinie są różne.

0 1
  • #2 12 Lis 2014 15:54
    suchejro
    Poziom 13  

I jak to wygląda?

1