Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nagłośnienia domowego

Krisu93 16 Lip 2014 23:16 873 5
  • #1 16 Lip 2014 23:16
    Krisu93
    Poziom 2  

Witam,
    Piszę do Was z prośbą o pomoc.
    Jestem w trakcie remontu i postanowiłem zamontować głośniki w 3 pomieszczeniach (lazienka, kuchnia, taras). Mam już wszędzie pociągnięte kable i kupione głośniki firmy B&W. Problem w tym, ze nie wiem jak teraz połączyć je żeby wszystko działało. Czy muszę kupić amplituner i np Airplaya, czy jest jakieś inne rozwiazanie? Chciałbym zrobić to jak najtańszym kosztem. Znam Sonosa, ale jest to bardzo drogie rozwiazanie. Innych nie znam, dlatego piszę do Was po porady.

0 5
  • #2 17 Lip 2014 05:11
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Nie myślę, że będziesz słuchał radie czy muzykę we wszystkich trzech pokojach jednocześnie.Toż należy przewidzieć możliwość komutacji głośników.Należy pamiętać, że przy podłaczaniu głośników do wzmacniacza ich ogólny opór nie musi przekraczać opory obciążenia, polecane dla tego wzmacniacza.Poza tym, należy znać, w którym reżimie chcesz słuchać-mono czy stereo.Dla reżimu sterea w każdym pokoju należy ustalić dwa komplety głośników czy kolumienek.Danych, które zawiadomiłeś mało, żeby dać konkretne rekomendacje.

0
  • #3 18 Lip 2014 08:57
    Krisu93
    Poziom 2  

Tym akurat zajmie się elektryk wiec jeden problem mniej.
    Mnie bardziej chodzi o tani sposob podlaczenia glosnikow do zrodla. Czyli jaki kupic sprzet zebym mogl odtworzyc muzyke i np mogl ja strumieniowac poprzez iPhone'a.

0
  • #4 18 Lip 2014 10:02
    grubs
    Poziom 32  

Jak już pisano wcześniej podaj więcej danych.
    Po ile głośników masz rozstawionych w pomieszczeniach.
    Jak chcesz tym sterować,z którego pomieszczenia. Czy tylko w 1 z pomieszczeń na raz chcesz słuchać muzyki. Czy sprzęt ma być tylko do muzyki czy jednocześnie ma służyć jako kino domowe, jeżeli tak to w którym z pomieszczeń.
    Zastanów się i opisz szczegółowo. Przemyśl różne kombinacje bo potem może być za późno.

0
  • #5 18 Lip 2014 13:10
    Krisu93
    Poziom 2  

Mam trzy osobne strefy (łazienka, kuchnia i taras), po dwa na każdą z nich.
    Wszystkie kable schodzą się w jedno miejsce do salonu, gdzie zamierzałem podłączyć je pod wzmacniacz. Nie zależy mi na tym, żeby można było słuchać jednocześnie ze wszystkich stref muzykę- jedna wystarczy. Mam jednego wolnego iPhone'a (domowego) i swojego na co dzień i to z nich chciałem np. włączać muzykę (np. poprzez Airplay'a). Nie planuję mieć kina domowego w domu (a jeżeli miałoby być to w salonie, gdzie wszystkie kable się schodzą i jest cały sprzęt), ma to być prosta konfiguracja.
    Czyli chciałbym żeby można było włączyć muzykę m.in poprzez strumieniowanie iPhonem i mógł sobie zmieniać strefy (np. poprzez wciśnięcie przycisku we wzmacniaczu (chyba, że jest opcja zmiany poprzez telefon), ale jeśli dałoby się również przełączyć dźwięk z TV, byłoby super. Chociaż tak jak mówię, im prościej (a zarazem taniej) tym lepiej, moi rodzice nie są zaprzyjaźnieni z technologią i chciałbym żeby również mogli z tego korzystać podczas mojej nieobecności.
    Czytałem np. o amplitunerach z wbudowanym WIFI, ale się nie znam na tym. Nie wiem też czy może bardziej opłaca kupić sprzęt do kina domowego niż sam amplituner??
    Proszę o porady!

0
  • #6 18 Lip 2014 14:20
    grubs
    Poziom 32  

Mógłbyś zakupić jakiś wzmacniacz stereo nawet używany żeby taniej było i do tego bezprzewodowy odbiornik audio dla iphone plus jakiś switch głośnikowy do przełączania na odpowiednią parę głośników (niestety na pilota ciężko znaleźć).
    Inne rozwiązanie to amplituner z obsługą airplay - tu zdaje się wspomniany switch również będzie potrzebny bo amplitunery mają zazwyczaj 2 strefy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo