Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BSOD bbcode 124 Windows 7

adrianzxv 16 Lip 2014 23:22 900 6
  • #1 16 Lip 2014 23:22
    adrianzxv
    Poziom 8  

Specyfikacja PC:
    - Quad Core 2 q6600
    - Asus P5k PRO
    - Kingston KHX8500 4x1 GB
    - grafika Radeon Hd6870
    - zasilacz Feel III 500W

Testowałem pamięci memtestem zero błędów. Obciążałem kompa Prime95 i OCCT wszystko ok. Grafikę testowałem 3D Markiem przechodzi bez problemu.
    Napięcia na zasilaczu zmierzone multimetrem stabilne i w normie. Temperatury w normie. Ustawiałem różne wartości vcore 1.2-1.45V.

Problem pojawia się najczęściej w grach oraz gdy zostawię włączony komputer na parę godzin. W załączniku przesyłam minidumpa oraz zrzut z HD TUNE.

Proszę o pomoc bo mi już skończyły się pomysły.

0 6
  • #2 16 Lip 2014 23:35
    subtronic
    Poziom 20  

adrianzxv napisał:
    - zasilacz Feel III 500W

adrianzxv napisał:
    Napięcia na zasilaczu zmierzone multimetrem stabilne i w normie.

Witam, masz możliwość podłączenia tego zestawu pod prawdziwy zasilacz a nie atrapę, która prawdopodobnie udaje, że wszystko jest ok ? ;)
    Pozdrawiam.

PS: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1199271
    edit:
    PS2: dysk relokuje sektory, czas kupić nowy.
    Daj jeszcze zrzut z programu Crystal Disk Info.

0
  • #3 16 Lip 2014 23:40
    adrianzxv
    Poziom 8  

Jeśli istnieje taka potrzeba mogę spróbować. Aczkolwiek z tego co szukałem w necie to ten Feel III jest powiedzmy to znośny. Tylko czy jeśli to jego wina nawet jak nie jest markowy to nie widziałbym tego na multimetrze?
    W załączniku zrzut z Crystal Disk Info.

0
  • #4 17 Lip 2014 00:19
    subtronic
    Poziom 20  

adrianzxv napisał:
    Tylko czy jeśli to jego wina nawet jak nie jest markowy to nie widziałbym tego na multimetrze?

Miernik miernikowi nierówny kolego ;) ale nie wnikam czy pomiarów dokonywałeś używając "igłowego chińczyka" za 8,99PLN z alledrogo czy czegoś bardziej profesjonalnego za 500PLN+ ;)
    To i tak już w zasadzie nieistotne, bo dysk masz ewidentnie do wymiany.
    Dodatkowo zasilacz i tak radzę Ci zmienić tak przy okazji. Modecomy są akceptowalne ale tylko te z serii MC czy Volcano, jak już zapewne doczytałeś w w/w przeze mnie linku. Reszta to atrapy zasilaczy lub chodzące bombki, które mogą być przyczyną np takich uszkodzeń dysku jak powyżej i nie tylko.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Lip 2014 00:29
    adrianzxv
    Poziom 8  

Dobrze zastosuję się do twoich rad. Kupię nowy zasilacz i w niedalekiej przyszłości dysk. Ile ten dysk "pociągnie" jeszcze?. Miernik nie chińczyk ale U-nita nie wiem ile kosztował bo dostałem w prezencie :).
    Wrzucam fotkę otwartego zasilacza. Kondensatory nie są spuchnięte ale moją uwagę zwrócił żółty suchy naciek na trzech z nich. Może to laickie pytanie ale co to jest i czy to normalne? Czy to po prostu klej i niechlujny montaż?
    P.S Jaki zasilacz do mojej konfiguracji możesz polecić w rozsądnej cenie i ile powinien mieć wat?

0
  • #6 17 Lip 2014 01:35
    Brodi
    Poziom 28  

Asus - cienki laminat, zobacz czy nie wygięło płyty w okolicach procesora, to częste w tych asusach. Oczywiście zasilacz możesz wyczyścić i przetestować czy to coś pomogło, chociaż wątpię, żółty naciek to klej, to normalne, jest też w innych miejscach.

0
  • #7 17 Lip 2014 15:10
    adrianzxv
    Poziom 8  

Podmieniłem dziś zasilacz na porządny coolmastera oraz grafikę na inną i dalej ten sam problem występuje. Procek płyta główna? Czy dysk twardy może to powodować?
    Opiszę może dokładniej jak to wygląda gram ok. 30 min i najpierw gra się przytnie na chwilę i można jeszcze chwilę pograć i za ok. 2 min ekran gaśnie dioda monitora mruga. Komputer albo się zresetuje sam albo trzeba go resetować.

0