Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 20pf4121/58 - Podłączanie telefonu komórkowego do TV

Peyrac 16 Lip 2014 23:57 1800 2
 • #1 16 Lip 2014 23:57
  Peyrac
  Poziom 2  

  Witam, mam nadzieje, że temat rozpoczynam w dobrym miejscu. Mój problem jest następujący:

  Próbuję podłączyć do tego modelu TV (Philips 20pf4121/58) telefon komórkowy marki SONY Xperia SP w celu wyświetlenia zawartości ekranu telefonu na ekranie telewizora. Telefon posiada opcję przesyłu tego co dzieje się na ekranie poprzez kabel MHL, który posiadam. Według instrukcji TV poprzez wejście "DVI-I In" oraz "DVI-I Audio In" można przesłać obraz oraz dźwięk z urządzeń peryferyjnych "Amplitunera/innych HD".
  Konstrukcja okablowania wygląda następująco:

  Telefon > Adapter MHL > Kabel HDMI(wtyk)-HDMI(wtyk) > Przejściówka HDMI(żeński)-DVI-I(Męski) > TV

  Wiem, że w ten sposób, poprzez gniazdo DVI-I mogę przesłać tylko obraz. Do przesyłu dźwięku potrzebny byłby jeszcze kabel "Jack 3.5 (wtyk)-Jack 3.5 (wtyk)", gdzie jeden koniec należałoby wpiąć do telefonu a drugi w gniazdo "DVI-I Audio In" w telewizorze. Niestety póki co nie posiadam takiego kabla.

  Po podpięciu wszystkiego według ww schematu okablowania i przełączeniu w TV na "Źródło HD", obraz z telefonu nie jest wyświetlany na ekranie TV i nie wiem dlaczego tak się dzieje.
  Dodam, że w momencie podłączenia wszystkich kabli, telefon przechodzi w "tryb" MHL, czyli otrzymuje on informacje, że został podłączony do telewizora i reaguje na to. Moje pytanie więc brzmi dlaczego telewizor nie wyświetla obrazu na ekranie?
  Jedynym z moich pomysłów w tej sprawie jest to, że telewizor nie odtwarza obrazu ponieważ nie ma doprowadzonej równocześnie ścieżki dźwiękowej. W tym wypadku będzie to brak wpiętego ww. kabla "Jack 3.5 (wtyk)-Jack 3.5(wtyk)" do przesyłu dźwięku z telefonu. Czy jest to możliwe? Czy jest to może wina zbyt wielu "przejściówek"? A może po prostu TV jest już za stary na "MHL" z telefonu?

  Z góry dziekuję za pomoc w tej sprawie oraz rozwianiu moich wątpliwości.

  Pozdrawiam
  Peyrac

  0 2
 • Mitronik
 • #2 19 Lip 2014 21:09
  Peyrac
  Poziom 2  

  Nikt nie jest w wstanie pomóc w tej sprawie?

  0
 • Mitronik
 • #3 19 Lip 2014 21:54
  KIEROWCA_VW
  Poziom 35  

  Raczej zbyt wiekowy model telewizora.

  0