Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung - Toner do drukarki i ksero Czy można łączyć zamieniać Samsung Konica

molpol 17 Jul 2014 12:28 2802 4
 • #1
  molpol
  Level 10  
  Witam Posiadam drukarke laserową Samsung 3305W i kupowałem zamiennik w butelce na allegro. Mam pytanie ponieważ mam ksero Minolty Konicki di250 kupowałem tez do niej zamiennik katuna Czy moge wsypać ten zamiennik do drukarki samsung Czy proszki generalnie sa uniwersalne.
 • #2
  -dudus-
  Level 21  
  Witam

  W żadnym wypadku nie mieszaj tych tonerów ani nie zamieniaj! Di250 to maszyna developerowa a Samsung bezdeveloperowy. Tonery nie są uniwersalne różnią się parametrami. Należy stosować tylko tonery dedykowane do konkretnego modelu urządzenia.

  Pozdrawiam
 • #3
  copyman
  Photocopiers specialist
  Ewentualnie tonery uniwersalne do danego producenta np. HP ma toner uniwersalny pasujący do kilkunastu modeli drukarek. Trzeba sie jednak liczyć z tym ze w jednych jakość tego wydruku będzie lepsza w innych gorsza . Co do Samsunga to pewnie pasuje ten sam proszek co do ML 1610/2010/1640/1665/3050/SCX 4200/4300 itp. Jednakże ten z Di 250 nie będzie kompatybilny.

  C.
 • #4
  serwek
  Level 25  
  copyman wrote:
  Ewentualnie tonery uniwersalne do danego producenta np. HP ma toner uniwersalny pasujący do kilkunastu modeli drukarek. Trzeba sie jednak liczyć z tym ze w jednych jakość tego wydruku będzie lepsza w innych gorsza . Co do Samsunga to pewnie pasuje ten sam proszek co do ML 1610/2010/1640/1665/3050/SCX 4200/4300 itp. Jednakże ten z Di 250 nie będzie kompatybilny.

  C.

  Witam
  1. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny toner !!! Nie ma !!!
  Jest to wielkie nadużycie, oszustwo powielane przez sprzedawców którzy maja za nic Klientów, Użytkowników.
  2. Każda drukarka ma inne parametry przekazywania toneru, zasilania, polaryzacji, separacji, utrwalania itp/ itd.
  To że obraz powstaje nie znaczy że jest taki jakim być powinien. Przeważnie jest rozbieżny z tym przewidzianym przez zespół, który projektował daną drukarkę.
  Zespoły utrwalania także są przeznaczone do pracy z danym typem, składem toneru (pamiętne masowe kłopoty zespołów kopiarek na tonerach Katun)
  To, że obraz jest mocno zaczerniony (przeczerniony lub "twardy"), niektórym Użytkownikom może się bardzo podobać nie znaczy że poprawny. Nie znaczy, że urządzenie pracujące na takowym wytrzyma normy producenta.

  Co do toneru, który jako "uniwersalny" stosują ludzie nieświadomi w drukarkach. to dobrze było by porównać skład takowego z dedykowanym. Nie sądzę żeby któryś ze sprzedawców takich toneru to robił.... ;)
  Mimo, że do wielu drukarek HP (LBP) toner od wysokiej serii C.-5000 itd działał nie znaczy że był przeznaczony/ dobry! Przykładowo mała drukarka laserowa HP ma o wiele niższą temperaturę niż seria C-n 5000! Nie wspomnę o prądach itd.
  Prawdą jest, że po zasypaniu tonerem od niektórych kopiarek Minolta np drukarki Samsung czy Lexmark obraz będzie nadrukowany jednak nie będzie on nadrukowany zgodnie z normą przewidzianą dla danego typu.

  Pamiętać należy: eksperymenty kosztują ale i uczą, i na odwrót :)

  Pozdrawiam
  "serwek" ;)
 • #5
  copyman
  Photocopiers specialist
  Ależ drogi kolego , przeczytaj dokładnie co napisałem ... :) Toner pasuje do KILKUNASTU modeli , nie napisałem że do wszystkich ! Poza tym zaznaczyłem że jakość może odbiegać od założenia producenta i w jednych drukarkach będzie lepsza a w innych gorsza. Faktem jest że spokojnie tonerem KATUN dedykowanym do LJ 1010/1020 - worek 10 kg (takiego używam niemal od zawsze) da się zasypać większość popularnych modeli kaset z bardzo dobrym efektem . Regeneruję tym tonerem kasety od bardzo dawna i nie mam reklamacji . Trzeba tylko dokładnie oczyścić kasetę z resztek tonera i wymyć wałek magnetyczny , czego wielu osobom się nie chce robić. Nie wspomnę już o zużytych bębnach bo tu i najlepszy dedykowany toner nie pomoże ...
  Co samego "przeczernienia" o którym wspominasz , winny może być nie tylko toner. Istotny jest także bęben jakiego użyjesz. Przykładowo bębny o barwie mleczno-zielonej lub mleczno-niebieskiej (jak oryginał) robią delikatnie jaśniej , natomiast te jasno zielone dają bardzo kontrastowe (wyczernione) wydruki.
  Ten toner o którym wspominałem nie nadaje się za to do kaset 35/36/78/85 - tam wydruki są zbyt jasne. Musi być bardziej czerniący toner. Tu spisuje się idealnie proszek PHOTONE . Daje ładną czerń ale ma jedną , maleńką, wadę - robi się "kożuszek" z tonera na wałku magnetycznym w kasetach zamiennych i tu rozwiązaniem jest częsta wymiana zbieraka na wałku magnetycznym .
  Inna sprawa że nieuczciwi sprzedawcy oznaczają jako "uniwersalny" proszek ściągany zapewne z odpadków od produkcji wysokiej jakości tonera , czyli coś co nie trzyma żadnych parametrów jakościowych ale ma tą cenną zaletę że jest tanie. Tak czy siak jak ktoś posypie to w butelki i oznaczy jako proszek dedykowany do danego modelu to i tak ludzie zaufają i kupią bo to jest do jego modelu. Kwestia oznaczeń na etykiecie vs zawartość butelki to też dwa inne światy :) Dlatego trzymam się sprawdzonych rozwiązań i z powodzeniem już od ponad 10 lat regeneruję kasety do różnych modeli drukarek.

  C.