Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg scarlet + pc - filtrowanie dźwięku między pc a telewizor przez hdmi

morgulek 17 Lip 2014 13:24 807 3
  • #1 17 Lip 2014 13:24
    morgulek
    Poziom 13  

Witam posiadam połączony z telewizorem Lg scarlet 6000, wszystko działa fajnie tylko mam pytanie czy jest możliwość filtrowania samego głosu, że np to co wyświetlane jest na telewizorze gra przez telewizor a reszta z komputera, bądź czy YT ma taką możliwość ? bo jak na razie taką możliwość znalazłem przy oglądaniu filmów za pomocą allplayera.

A i często mam tak że jak leci mi film na telewizorze i włączę w miedzy czasie grę to czasami film się wyłącza, czy to wina programu czy mam za słaby komupter
    specyfikacja pc:
    plyta glowna asus m5a97 le r2.0
    zasilacz ocz
    ksrta geforce gtx650ti gigabyte
    procesor amd fx4300

0 3
  • #2 17 Lip 2014 18:24
    anmedia
    Poziom 39  

Po pierwsze to nie odpowiedni dzial.

Poruszyles kilka problemow. Zacznijmy od :

morgulek napisał:
    czy jest możliwość filtrowania samego głosu, że np to co wyświetlane jest na telewizorze gra przez telewizor a reszta z komputera, bądź czy YT ma taką możliwość ?

Takie mozliwosci najczesciej maja miksery audio-video. Telewizor jest tylko odbiornikiem. Czyli jesli na wejsciu AV 1 podawany jest sygnal audiovideo, to ten sygnal bedzie odtwarzany. Jesli na wejsciach HDMI1 i AV1 jednoczesniej beda podawane sygnaly audio-video, to odtwarzany bedzie tylko ten ktory wstepnie zostanie wybrany np HDMI1.

morgulek napisał:
    bo jak na razie taką możliwość znalazłem przy oglądaniu filmów za pomocą allplayera.

Bo taka mozliwosc ma PROGRAM, a nie urzadzenie.

morgulek napisał:
    często mam tak że jak leci mi film na telewizorze i włączę w miedzy czasie grę to czasami film się wyłącza, czy to wina programu czy mam za słaby komupter

Raczej wina stoi po stronie TV. Napisales specyfikecja ktora akurat do niczego nam sie nie przydaje. Wazniejsze jest jak jest polaczone i czym. I ewentualnie jakie sa ustawienia TV-Komputer w odpowiednich programach. Generalnie w przypadku polaczenia komputer-TV taka sytuacja nie powinna miec miejsca. Przy podlaczeniu np DVD-TV za pomoca HDMI jak najbardziej byloby to prawidlowe.

0
  • #3 18 Lip 2014 08:30
    morgulek
    Poziom 13  

Sorki, że pomyliłem działy.

Nie wiem czy do końca zrozumieliśmy się z moim pierwszym pytaniem, bądź jestem za głupi na twoją odpowiedz :) chodzi mi o to że jak włączę film na YT i przerzucę go na telewizor to i tak dalej dźwięk leci z głosników, chyba że zmienię na mikserze na tv lecz w tedy cały dźwięk jest z telewizora i własnie chodzi mi o program którym mógł bym to wyizolować tak jak w allplayerze.

Cytat:
    Raczej wina stoi po stronie TV. Napisales specyfikecja ktora akurat do niczego nam sie nie przydaje. Wazniejsze jest jak jest polaczone i czym. I ewentualnie jakie sa ustawienia TV-Komputer w odpowiednich programach. Generalnie w przypadku polaczenia komputer-TV taka sytuacja nie powinna miec miejsca. Przy podlaczeniu np DVD-TV za pomoca HDMI jak najbardziej byloby to prawidlowe.

Nie do końca rozumie o jaką specyfikację Ci chodzi telewizor i komputer połączone są 5m kablem hdmi w komputerze do karty graficznej w telewizorze do hdmi :) na chwilę obecną nie używam żadnych dodatkowych programów, tylko w właściwościach windowsa mam aby odtwarzał obraz na oby dwóch urządzeniach.
    I też możliwe, że źle się wyłączyłem podczas włączania gry nie tyle co wyłącza się cały film a robi się czarny ekran na telewizorze lecz dźwięk słychać dalej po czym muszę wyłączyć gre i allplayera i na nowo włączyć allplayera

0
  • #4 22 Lip 2014 17:32
    morgulek
    Poziom 13  

Panowie to czy jest taki program który pomoże mi przefiltrować dźwięk ?

0