Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki router kupic do domu w bloku??

drebor 17 Jul 2014 15:10 1434 9
    drebor
    Level 9  
    Witam, tak jak w temacie. Posiadam neta z kablówki-do bloku dochodzi światłowód, w domu skrętka. Pasmo posiadam obecnie 6144/1536 kb/s ale przymierzam się do większego. W domu podłączone są to starego routera po kablu tv i drukarka i na wifi dwa komputery, tablet i dwa smartfony-oczywiście nie wszystko naraz działa. Obecnie posiadam router Asusa RT-G32(54 Mb/s) Zależy mi głównie na prędkości ponieważ zasięg to dwa pokoje.
    Co moglibyście mi polecić w umiarkowanej cenie(150 Mb/s), a może na tym starym już wszystko wyciągam.
    Z góry dziekuję za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kamil2993
    Level 21  
    Witaj,

Do neostrady? Jaki budżet?
    matek451
    Level 43  
    Jakiej Neostrady , ma kablówkę na dodatek dość wolną. Jeśli potrzebujesz router z lepszym radiem niż G to weź coś z N 150Mb/s . Najtaniej wyjdzie sprawdzony WR-740, chyba, że odtwarzasz jakieś duże pliki video z komputerów na TV. To wówczas warto rozważyć zakup czegoś z pełnym N 300Mb/s. Tutaj jednak budżet musi być większy.
    drebor
    Level 9  
    dzięki za pomoc i szukam w necie WR-740. Wg twojej wiedzy przyspieszy mi to trochę neta w domu??
    matek451
    Level 43  
    Do tego neta , który masz to nawet G jest wystarczające. Na N -150Mb/s będzie oczywiście lepiej ale ważne jest też jak wyglądają inne sieci w twoim otoczeniu. W blokach na 2,4GHz bywa czasami niezły bałagan. najlepiej zainstalować inSSIDer lub WiFi Analyzer( na Androidzie) i zobaczyć jak to wygląda u ciebie. Trzeba wybrać odpowiedni kanał. Od tego proponuję zacząć. WiFi w bloku to często loteria.
    drebor
    Level 9  
    zainstalowałem ten program inSSIDer wyszedł mi jakiś raport, ale dla laika jest to czarna magia. Podaj mi maila z możliwością dodania załacznika to ci wyslę raport z worda
    matek451
    Level 43  
    W zakładce Networks masz przedstawione wszystkie sieci WiFi widoczne w twoim pobliżu. Powinna tam być też twoja. Zobacz na jakich kanałach pracują i jaka jest ich siła sygnału. Zobacz, czy nie pokrywają się z twoją, poszukaj kanału jak najmniej obciążonego. To samo masz na Androidzie jeśli pobierzesz WiFi Analyzer.
    drebor
    Level 9  
    sygnal -50 pozostałe od 71-87, channel mam 2 i tylko ja jestem na tym kanale

Dodano po 4 [minuty]:

czy na tym routerze o którym pisałes mogę sobie sam ustawić najmniej obciążony kanał
    drebor
    Level 9  
    no to w takim razie wszystko już chyba wiem, dzięki za pomoc