Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Math78 17 Jul 2014 15:11 1308 11
    Math78
    Level 10  
    Witam,

Sporo można przeczytać o formatowaniu dysku i dzieleniu na partycję ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem ... ?!

A mianowicie:

Mam dysk C - 15GB (SYSTEMOWY)
    dysk D 135gb

Chciałbym zwiększyć wielkość dysku C kosztem dysku D ale nie chce się bawić w różne programy bo są różne opinie.

Moje pytanie czy mogę po sformatowaniu na nowo ustawić partycję tak żeby np. rozdzielić te 150GB na ( C 30GB - D 120GB ) bez utraty danych obecnie znajdujących się na dysku D skoro i tak zajmują mi 100GB ???? bo nie chcę podczas ponownego ustawiania partycji wykasować danych z dysku D
    Templarious
    Level 22  
    Oczywiście. Przenieś swoje dane które nie chcesz aby były skasowane podczas formatowania. (oczywiście przenosimy je na dysk D). Następnie wejdź w narzędzia administracyjne - > zarządzanie systemem --> magazyn danych i tam masz swoje widoczne dyski. Jeżeli będziesz miał wolne miejsce jeszcze na dysku D, kliknij ppm na nim i kliknij zmniejsz wolumin. Wtedy przejdź przez ten kreator, a następnie rozszerz prawie identycznie dysk C o te wolne miejsce które pozostanie nieprzydzielone.

Potem sformatuj dysk C, zainstaluj od nowa Windowsa jak chciałeś.

Enjoy.
    Dj Haker
    Level 35  
    Tak czy siak w przypadku zmiany rozmiarów partycji producenci oprogramowań do tego służących zalecają wykonanie kopii zapasowej danych znajdujących się na dysku.
    Rozważ to jeśli są one dla Ciebie ważne.
    Math78
    Level 10  
    Templarious wrote:
    Oczywiście. Przenieś swoje dane które nie chcesz aby były skasowane podczas formatowania. (oczywiście przenosimy je na dysk D). Następnie wejdź w narzędzia administracyjne - > zarządzanie systemem --> magazyn danych i tam masz swoje widoczne dyski. Jeżeli będziesz miał wolne miejsce jeszcze na dysku D, kliknij ppm na nim i kliknij zmniejsz wolumin. Wtedy przejdź przez ten kreator, a następnie rozszerz prawie identycznie dysk C o te wolne miejsce które pozostanie nieprzydzielone.

Potem sformatuj dysk C, zainstaluj od nowa Windowsa jak chciałeś.

Enjoy.

tak zaczalem robic zanim jeszcze tutaj napisalem ale niestety o ile zmniejszyc wolumin na dysku D sie dalo bez problemu o tyle zwiekszyc o ta wartosc na C juz nie :( Czytalem gdzies ze mozna tak robic ale bez dysku systamowego a u mnie wlasnie o to chodzi ...
    Templarious
    Level 22  
    Nie powinno być z tym problemów. Popatrz jeszcze raz, na spokojnie.
    pszalans
    Level 10  
    Opinie są związane z systemem i programem.
    Programy do zarządzania partycjami dysków działające pod 32 bitowymi systemami nie będą dobrze działały pod 64 bitowymi systemami.
    Tyle teorii teraz do rzeczy; informacje jaki system operacyjny i czy z poziomu systemu ma być dokonana zmiana w partycjach.
    Można zastosować dysk bootowalny z HIRENS i z tego krążka (pendriva) zastosować odpowiednie oprogramowanie do zarządzania partycjami.
    Jeżeli nie masz praktyki w zarządzaniu partycjami to polecam Partition Magic (win XP 32 bit).
    Math78
    Level 10  
    Templarious wrote:
    Nie powinno być z tym problemów. Popatrz jeszcze raz, na spokojnie.

Spróbowałem ponownie i to samo... zmniejsz wolumin na dysku D sie udaje a pozniej klikam prawym myszy na C i rozszerz wolumin jest nieaktywny
    Templarious
    Level 22  
    Sprobuj zatem użyć Partition Magic.. Szybciej osiągniesz swój cel.
    Math78
    Level 10  
    Ok, a jezeli zdecydowalbym sie na format dysku to czy przy instalacji od nowa Windowsa 7 bede wiedzial w ktorym momencie podzielic w inny sposob partycje niz mam to zrobione do tej pory bo nie pamietam zeby mozna bylo to gdzies zmieniac albo po prostu robilem z automatu i sie nie zastanawialem ???
    Templarious
    Level 22  
    Zainstaluj z opcja niestandartowa -> potem opcje zaawansowane dysku. Tam bedziesz miał widok partycji i bedziesz mógł tam ją podzielic itd.
    filipka
    Level 16  
    Zdradzisz jaki to system?

Przeczytaj to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1735938.html

Z tego co rozumiem usiłujesz rozszerzyć wolumin podstawowy, a "Wolumin podstawowy można rozszerzyć tylko wtedy, gdy za nim znajduje się ciągły nieprzydzielony obszar." (http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc759496%28v=ws.10%29.aspx).

Tu masz obrazkowo:
    http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-partycji-windows-7-vista-xp/

BTW nie zapomnij o kopii ważnych dla Ciebie plików... Tak na wszelki wypadek....
    Math78
    Level 10  
    Templarious wrote:
    Sprobuj zatem użyć Partition Magic.. Szybciej osiągniesz swój cel.

tak zrobilem , zadzialalo