Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft wycofuje z oferty serię telefonów Nokia X

pseven 17 Lip 2014 16:23 4959 8
 • Microsoft wycofuje z oferty serię telefonów Nokia XStephen Elop - były dyrektor generalny Nokia, obecnie szef działu Devices and Studios korporacji Microsoft w liście wystosowanym do pracowników poinformował o decyzji wycofania z oferty serii telefonów typu smartphone oznaczonej literą X.

  Powodem wycofania z oferty serii X ma być chęć uproszczenia oferty i skupienia środków na rozwoju platformy Windows Phone.

  Plan obejmuje wdrożenie opracowanych do tej pory, na potrzeby serii X, rozwiązań w przyszłych urządzeniach serii Lumia, przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia dla obecnych na rynku urządzeń serii X.

  Seria X obejmuje 4 modele telefonów typu smartphone z tzw. średniej półki: X, X+, XL i X2. Urządzenia serii X pracują pod kontrolą, opartego o jądro Android i przypominającą interfejs Windows Phone nakładką na interfejs użytkownika, dedykowanego systemu operacyjnego.

  Źródło:
  http://www.gsmarena.com/microsoft_kills_nokia...id_phones_lays_off_18000_people-news-9060.php
  http://www.microsoft.com/en-us/news/press/2014/jul14/07-17announcement2.aspx

 • #2 17 Lip 2014 20:58
  Quazzami
  Poziom 17  

  Króciutko seria X na rynku istniała, czyżby kolejny nietrafiony pomysł Nokii? W sumie nie dziwię im się, Lumia wyrobiła sobie miejsce na rynku i lepiej pod tymi nazwami produkować telefony. Ale czy naprawdę nie dało się tego przewidzieć? Nokia wciska się w rynek trochę na oślep.

 • #3 17 Lip 2014 21:15
  Erwin
  Poziom 16  

  Nokia własnością Microsoftu jest, więc teraz będzie promować Windows.

 • #4 17 Lip 2014 23:10
  James596
  Poziom 20  

  Żadna strata. Miałem okazję pobawić się modelem X, tandeta niesamowita, wykonanie jak i wygląd przypominają bardziej zabawkowy telefon dla dzieci, niż prawdziwe urządzenie.

 • #5 18 Lip 2014 07:59
  OldSkull
  Poziom 27  

  Znowu coś zelopowali?
  Mimo wszystko szkoda. Zawsze lepiej jak jest większe urozmaicenie. I znowu sprzedawcy będą wkuci na Nokię, jak będą chcieli wypuścić kiedys telefon nie-WP to wielu im odmówi z tego powodu.

 • #6 18 Lip 2014 09:49
  gbd.reg
  Poziom 21  

  Nokia chciała wejść na rynek androida, wypuściła serię X
  Nokia następnie została sprzedana Microsoftowi.
  Microsoft doszedł do wniosku, że on jednak nie chce wypuszczać telefonów z androidem, bo ma własny system
  Microsoft zakończył więc serię X.

  Nie ma co tu się doszukiwać innych powodów, ten jest oczywisty tym bardziej, że przez długie lata Nokię z Microsoftem łączyła umowa odnośnie wypuszczania telefonów wyłącznie z ich systemem, prócz własnych systemów na telefony (aby nie wymuszać produkowania wyłącznie smartfonów). Umowa obowiązywała aż do momentu przejęcia Nokii przez Microsoft, jednak Nokia obeszła problem serią X, wypuszczając tak zmodyfikowany system bazujący na androidzie, aby mógł on być nazwany ich własnym systemem.

 • #7 18 Lip 2014 10:48
  SQLmaster
  Poziom 24  

  gbd.reg napisał:
  Nokia chciała wejść na rynek androida, wypuściła serię X
  Nokia następnie została sprzedana Microsoftowi.

  Hmm...
  - rok 2014 (Nokia X)
  - rok 2013 (Zakup Nokii)
  Więc na odwrót. Niemniej jednak zapewne projekt powstał wcześniej - bardzo się dziwiłem że MS w ogóle pozwolił im produkować te "X". Ale mała strata technicznie były to wykopaliska o mizernych mozliwosciach.

  Dodano po 2 [minuty]:

  OldSkull napisał:
  I znowu sprzedawcy będą wkuci na Nokię

  Sprzedawcy są wkuci na to, co chcą kupować klienci. A w Polsce do Nokii jest taki sam wilczy pęda jak do "Ałdi 1.9 tedei" i nie ma so się w tym dopatrywać znamion rozsądku.

 • #8 18 Lip 2014 11:28
  OldSkull
  Poziom 27  

  @up: tylko problem jest inny - jeśli producent kończy produkcję to na podstawie wsparcia dla tych urządzeń będzie oceniany potem jeśli chodzi o inne urządzenia. MS już wcześniej na tym tracił - pewnie dlatego teraz zapewniają wsparcie.

 • #9 25 Lip 2014 04:14
  Zolwik_2004
  Poziom 19  

  A pamiętam jak miesiąc temu Pani w salonie Play próbowała mi wcisnąć mówiąc że ma 2 systemy operacyjne:)

  Szukaj w 5mln produktów