Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K73SV - Po zmianie procesora nie działa Nvidia Optimus.

17 Lip 2014 18:26 1212 4
  • Poziom 22  
    Witam...
    Znajomy kupił laptop Asus K73SV dzisiaj dostarczył go do mnie. Laptop miał rozbitą matryce, po wymianie okazało się że ktoś podmienił mu procesor i5 2410M na Intel B960. Po instalacji sterowników stwierdziłem nie wykrywanie karty GT540M.

Czy możliwe jest to że nie działanie technologii Nvidia Optimus jest spowodowane tym, że ktoś wymienił mu procesor na B960?? Czy po prosto coś padło na płycie głównej.
    Z tego co wiem kolega przywiózł ten laptop z Anglii z uszkodzoną matrycą. Kupił go za grosze. Poprzedni właściciel twierdzi że wszystko wcześniej działało przed uszkodzeniem matrycy, a procesor prawdopodobnie podmienił serwis do którego odniesiono wcześniej laptop. (Ale co do tego pewności nie mam gdyż po zaproponowaniu przez serwis dużej ceny za wymianę matrycy, poprzedni właściciel dał go jeszcze komuś kto miał zrobić to taniej.)

Czy możliwe że układ GT540M przestał być wykrywany z powodu wymiany procesora?

PS. W biosie ustawiony jest wybór grafiki switchable. (Można dać switchable i integrate).

Proszę o jakieś rady, aktualnie nie mam pod ręką żadnej i3 ani i5 więc nie wiem czy jest sens je kupować.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jakie konkretnie sterowniki do grafiki intela są zainstalowane? Ze strony asusa do tego modelu? Czy inne?
    To samo pytanie do sterowników od nvidii.
  • Poziom 22  
    Wszystko było instalowane ze strony ASUSa. Sterowniki wykluczyłem gdyż próbowałem różne wersje, robiłem także reinstalacje systemu. GT540M nie jest wogóle wykrywana.
    Zastanawiam się czy możliwe to że jest to wina procesora.

Dodano po 1 [minuty]:

Że po prostu Nvidia Optimus nie współpracuje z innymi cpu niż i3 oraz i5 co spowodowało zniknięcie karty GT540M i prace tylko na układzie zintegrowanym.
    Postaram się zorganizować jakiś laptop z procesorem i3 i sprawdzić do i5 który był tam oryginalnie niestety nie mam aktualnie dostępu.

Spotkał się ktoś z takim problemem??
  • Poziom 22  
    na pewno ma kartę GT540M i to jest ta płyta która w nim była. (Rozbierałem, sprawdziłem)
    Postaram się sprawdzić na procesorze i3/i5 zobaczymy czy coś to pomoże.
    Bios również wgrywałem wszystkie dostępne wersje.