Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAGUNA 2 2.2. DCI 150 KM,PO FL USZCZELKA POD GŁOWICĄ.

Laguna321 17 Lip 2014 19:15 2610 7
  • #1 17 Lip 2014 19:15
    Laguna321
    Poziom 1  

Witam wszystkich i proszę o poradę.
    Jak napisałem w tytule czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą w lagunie 2 2.2 dci 150 km. Jednak nie w tym tkwi problem. Chciałbym zweryfikować z wami prawdomówność mechanika, ponieważ za każdym razem mówi coś innego. Za pierwszym razem kiedy zniknął płyn chłodzenia, a wycieku nie było widać, odpowietrzył układ, dolał płynu i kazał obserwować. 2 dni, płynu nie ma, dodam, że jeździłem po mieście i to nie dużo. Sprawdziłem poziom oleju na bagnecie i okazało się, że to właśnie do oleju ucieka płyn!Szkoda, że majster na to nie wpadł prawda? No więc zadzwoniłem i mówię Panu szanownemu, że w zbiorniku płynu JUŻ nie ma, za to jest w oleju. No i zaczęło się! A to może lać wtryskiwacz, trzeba będzie wyjąć i wysłać do sprawdzenia, może regenerować, a jeśli walnął tłok to już tylko remont silnika!!!
    Panowie proszę o jakieś wskazówki, bo gościu tak błahej rzeczy jako mechanik namierzyć nie zdołał ale remont silnika pierwszy by robił. A przecież objawy sa standardowe dla trzaśniętej uszczelki/głowicy (z tego co się dowiedziałem).
    Dodam tylko, że auto kopci na czarno (może EGR brudny?), pod nakrętką zbiornika płynu chłodzenia nie ma żadnego osadu, nie odczułem spadku mocy, odpalało na raz. Za pierwszym razem, kiedy płyn wyssało całkowicie temp. skoczyła na max. ale po chwili postoju opadła i troszkę płynu wróciło do zbiornika.

Z góry bardzo dziękuję za konstruktywne uwagi. Pozdrawiam

• #3 17 Lip 2014 21:02
    T5
    Moderator Samochody

A nie można dla potwierdzenia diagnozy odwiedzić innego mechanika?

• #4 19 Gru 2014 20:19
    jankes3101
    Poziom 9  

Witam

mianowicie mam lagune II 2,2 DCI 150 km. Od jesieni borykam się z problemem uchodzącego płynu chłodniczego. Objawy nie wskazują na walniętą uszczelkę pod głowicą czyli :
    -nie przybywa oleju na bagnecie
    -nie kopci białym dymem
    - temp. odpowiednia
    -brak białego szlamu na korku od wlewu oleju
    -brak spadku mocy
    -odpala dobrze (kreci)

Proszę o pomoc, ponieważ także brak jakichkolwiek oznak uchodzenia płynu na wężach itp.

• #5 19 Gru 2014 20:49
    michal200848
    Poziom 22  

Jak nie zrobisz testu na zawartoś spalin w płynie, to nie będziesz do końca pewien.

• #6 19 Gru 2014 21:00
    jankes3101
    Poziom 9  

Czy każdy serwis renault lub inny jest w stanie sprawdzić taką rzecz ?

• #7 19 Gru 2014 21:05
    michal200848
    Poziom 22  

Powinien mieć to każdy zakład mechaniczny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME