Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknąca rura pionowa w łazience

17 Lip 2014 19:32 3609 14
  • Poziom 7  
    Witam, jestem nowy i zielony, potrzebuję pomocy. Mieszkam w bloku na ostatnim pietrze i pewnego dnia w duzym pokoju zaczela syczec rura pionowa od grzejnika, nastepnego dnia w lazience z tej samej rury zaczela leciec woda, po zakreceniu rury oczywiscie ustapilo ale wystarcczy odkrecic i od razu leci. Jaki jest tego powod i co powinienem zrobic?

Dodano po 7 [minuty]:

dodam ze w lazience nie ma grzejnika tylko ta rura
  • Poziom 41  
    maci3ju napisał:
    co powinienem zrobic?

Wezwać hydraulika.
  • Poziom 7  
    to pomogles, a co to moze byc to nie wina np zapowietrzenia?
  • Poziom 41  
    No pomogłem, jest nieszczelność którą należy usunąć, przez zapowietrzenie dziury w połączeniach/rurach nie powstaną - poziom pytania świadczy o małej wiedzy więc tylko hydraulik.
  • Poziom 7  
    no wiedza nie duza tak jak pisalem, ale to leci z koncowki tej rury wiec chyba nie dziura jest przyczyna?
  • Poziom 41  
    Wklej fotkę, jest tam odpowietrznik?
  • Warunkowo odblokowany
    maci3ju napisał:
    powinienem zrobic?

1. Spuścić wodę i naprawić.
    2. Jak nie można spuścić wody to zamrozić i naprawić.
    3. Jak nie masz zamrażarki do rur to wezwać hydraulika.

Jeszcze jakieś pytania?
  • Poziom 7  
    i tu z samej gory leci woda
  • Warunkowo odblokowany
    Zakręcić, rozkręcić, wymienić uszczelki, dokręcić. Rozumiem, że między zaworem a odpowietrznikiem? Bo jak z samego odpowietrznika to go wymienić.
  • Poziom 19  
    A to nie jest tak, że odkręca się zawór po to aby odpowietrzyć i potem się go zakręca ? Po co ma być cały czas odkręcony ?
  • Warunkowo odblokowany
    Padrettini napisał:
    A to nie jest tak, że odkręca się zawór po to aby odpowietrzyć i potem się go zakręca ? Po co ma być cały czas odkręcony ?

To jest automat. A zawór jest po to aby można bez problemu wymienić odpowietrznik bez spuszczania wody z układu. Czasami się zacina i wtedy jest problem z wymianą. Zwłaszcza w bloku.
  • Poziom 7  
    a odpowietrznik to na gorze czarne racja? jezeli tak to nie leci z niego tylko tak jakby wlasnie dookola tego zlotego pierscienia na gorze sie zbiera woda i gdzies tamtedy sie wydostaje
  • Warunkowo odblokowany
    To jest odpowietrznik:
  • Poziom 7  
    Czyli jeżeli całość to odpowietrznik to z niego leci, woda wylatuje z góry tam gdzie w ogóle tego nie widać...

Dodano po 2 [minuty]:

I ona się najpierw zbiera właśnie na gorze a potem ścieka po rurach.

Dodano po 20 [minuty]:

To jeszcze jedno pytanie, w tym odpowietrzniku jest to czarne pokrętło, które jak wszedłem na drabinę i dotknąłem, okazało się, że jest właściwie całkiem odkręcone, nie wiem czemu ale jak lekko dokręciło bo wiem, że nie można przekręcić, to woda też przestała lecieć, czy to dlatego leciała ta woda?
  • Poziom 17  
    To czarne to kapturek. Przy zakręconym odpowietrznik nie działa. Odpowietrznik kwalifikuje się do czyszczenia lub wymiany.