Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston LST 328 - nie wlacza sie grzalka

widar1 17 Lip 2014 22:08 3162 4
  • #1 17 Lip 2014 22:08
    widar1
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem że zmywarką Hotpoint Ariston LST 328. Zaczęło się od tego że spalił się bezpiecznik termiczny. Po wymianie na nowy myślałem, że już wszystko będzie ok, ale tak nie jest. Po włączeniu zmywarki po chwili zaczyna migać on/off i wyświetla błąd 5. Doczytałem już, że oznacza to błąd pompy myjącej jednak jeszcze chwilę wcześniej prała normalnie tylko nie grzała. na pierwszym programie prała 2,5 h i ją wyłączyłem. po ponownym włączeniu zaczęła migać ja wspomniałem wcześniej.

Wyczyściłem płaszcz wodny, presostat, komorę, sprawdziłem wężyki i wszystko wygląda ok. Grzałka zały czas ok. Nawet sprawdzałem czy podaje 230V na grzałkę i też było ok, ale woda była zimna.

Dodatkowym problemem jest silniczek krokowy zamykający przesłony. Rozkręciłem go przez pomyłkę (myślałem że to pompa myjąca) i teraz cyka. Mierzyłem go i sam silniczek jest ok. Nie ma przebicia. Nie jest zablokowany.

Jeszcze jedno. Zmywarka prała ale nie grzała. Wtedy postanowiłem sprawdzić czy jest napięcie na wtyczce od grzałki i było. Podczas pracy to sprawdzałem. Później jak wpiąłem wtyczkę to program się zatrzymał i znowu wyskoczył błąd nr 5.

1 4
  • #2 17 Lip 2014 23:48
    viiking
    Poziom 25  

Jaką rezystancję ma grzałka?

1
  • #3 17 Lip 2014 23:59
    widar1
    Poziom 2  

30 Ohm. Widziałem gdzieś, że powinno być około 28 więc uznałem że ok.

0
  • #5 24 Kwi 2016 11:53
    widar1
    Poziom 2  

Zgadza się kolego. sprawdzilem i hydrostat byl zatkany. Po przedmuchaniu wszystko dziala jak nalezy.
    Temat zamykam.

0