Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NIE 743ND !!! - jaki router z WISP cena nie gra roli

18 Lip 2014 07:31 2187 13
  • Poziom 11  
    Potrzebuje taki router /ap ktory by odebrał sygnał z wifi z anteny za oknem i wysłał go po wifi na dom oraz po lan na tv amplituner oraz dysk sieciowy . posiadam w tej chwili tp linka 743ND ale jest na nim totalna klapa . transfery miedzy urzadzeniami w domu to jakas porażka. najgorsze jest to ze nie moge puszczac filmów z dysku sieciowego na tv albo z telefonu na tv. nawet mp3 z telefonu tnie na amplitunerze .

temat juz kiedys poruszałem ale rozwineła sie tam dyskusja na temat 2 routerów . jeden odbierający sygnał 2gi wysyłający.
    takie rozwiązanie sie nie sprawdza bo wszystko opiera sie na tym TP Linku . Nie chce juz taniego sprzetu potrzebuje czegos lepszego.

ktos cos poleci ?
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Skoro twierdzisz , że rozwiązanie z dwoma routerami połączonymi po LAN się nie sprawdza to podaj jakim sprzętem dysponujesz obecnie. Posiadasz zwykłą antenę 2,4GHz połączoną w trybie WISP z WR-743 i jaki drugi router spięty z nim po LAN? do którego podpięte TV i NAS?
  • PCBway
  • Poziom 11  
    antena panelowa jakas zwykła na zewnatrz . wpieta jest w 743nd i aktualnie mam wpiete w 743nd 3 urzadzenia po lan i 3 urzadzenia po wifi . wszystko na 2,4 ghz rzecz jasna .
    743nd ustawiony jako WISP

probowałem tez
    743 ustawiony w tryb .... nie pamietam jaki ale odbierał sygnał i wysyłał go po kablu do tp link 740n ten z kolei wysyłał po wifi na urzadzenia i po lanie tez na 3 urzadzenia .

wszystko chodziło podobnie . moze troche lepiej ale i tak sie wszystko cieło . pewnie ten 743 nd jest walniety i dlatego taki problem . chec kupiuc inny sprzet ale nie chce sie ładowac w tp linka znowu i kombinacje z 2 routerami . hce kupic cos co bedzie chodziło i nie trzeba bedzie sie przy tym bawic ciagle .
    WR-743 nie jest walnięty, w trybie WISP tak działa. W twojej sytuacji najlepiej do odbioru internetu zastosować zewnętrzny punkt dostępowy CPE , polecam Nanostation LOCOM2. Będzie on pracował w trybie AP Client , dalej kablem LAN podłączysz do niego router, który będzie tworzył sieć WiFi i LAN u ciebie. Z racji posiadania NAS potrzebujesz router z portami Gigabit , do których podepniesz TV, amplituner oraz NAS. Do komunikacji po WiFi powinien posiadać porządne radio o minimum pełnym N 300Mb/s. jeśli masz już urządzenia z kartami WiFi 5GHz, to warto pokusić się o zakup czegoś z DUAL BAND. Budżet ok. 400-500 zł na zakup dwóch urządzeń. Rozwiązanie z CPE jest dużo lepsze niż z anteną i routerem WISP( duże straty sygnału na kablu antenowym).
  • Poziom 11  
    bo w sumie anteny zewnętrznej nie musze miec . punkt dostępowy ktory daje mi internet po wifi jest po 2giej stronie ulicy i nawet bez anteny mam dobry sygnał . wiec CPE wydaje mi sie byc zbędny . chciałbym cos co zastąpiło by mi tego 743ND i miało 300 mb/s jedyne urzadzenie na 5 gh to tv ale mam go wpietego po kablu wiec bez znaczenia .

podsuniesz jeszcze jakies rozwiązania ?

najbardziej odpowiedałby mi jakis router lepszy a moze jeszcze lepiej jakby miał 2x radio
  • Poziom 11  
    ok a cos bez CPE ?
    Jak ma być porządnie to musi być punkt dostępowy i router z Gigabit LAN. Z dwoma radiami to tylko G.DUO ale on nie ma N tylko G 54Mb/s portów Gigabit. inne rozwiązania oparte na jednym radiu -efekt jak na WR-743.
  • Poziom 11  
    a np 843 ND od tp linka ? ma juz 2 anteny i 300 mb/s nie bedzie sprawował sie lepiej od tego ktory mam w tej chwili ?
    To wciąż rozwiązanie oparte o jedno radio. Poszukujesz niezawodnego rozwiązania nie pólśrodków, takie się nie sprawdziły. W zestawie z CPE za połączenie radiowe z drugim routerem będzie odpowiadał włąśnie LOCOM2 ustawiony jako AP Client. Dalej po LAN bez strat połączysz do WAN router z Gigabitabitowym switchem , który stworzy ci sieć w domu. Do portów Gigabt LAN podepniesz główne urządzenia pełniące funkcje multimedialne i transfery pomiędzy nimi powinny być OK. Podobnie jak po WiFi, z trybem pełnego N i radiem pełniącym tylko jedna funkcję. Routery tego typu maja wydajniejsze procesory i większą pamięć i dużo lepiej nadają się do przesyłania dużych plików z wysokim bitrate. Dobrym rozwiązaniem jest też podpięcie po LAN głównego komputera , z którego korzystasz w sieci. Takie rozwiązanie jest optymalne i zapewnia prawidłowe działanie tych urządzeń.
  • Poziom 11  
    Ok to powiedzcie mi jak mam skonfigurowac to wszystko . bardzo prosze o pomoc bo nie daje rady .

Jeden router główny ktory odbiera neta od usługodawcy pracuje w 192,168,1,x moj AP ustawiony jest w trybie WISP i uzywa adresu 192.168.1.254 na routerze głównym

moj ap tworzy siec w domu na 192.168.100.x

teraz jak mam ustawić AP moje zeby obierao sygnał od routera i wysłało go po kablu do TP linka 740n zeby on z kolei wysłał mi sygnał po wifi na urzadzenia w domu .

ktora opcje wybrac

Wireless Client Router: WISP Client Router
    Wireless Router: Wireless AP / Router
    Wireless Repeater: Wireless AP / Wireless Repeater
    Wireless Bridge: Wireless AP / Wireless Bridge
    Wireless Client: Only Wireless Client

?

co wpisac w WAN
    teraz mam tak

WAN Connection Type: static IP
    IP Address: 192.168.1.253
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Default Gateway: 192.168.1.254 (Optional)
    MTU Size (in bytes): 1500 (The default is 1500, do not change unless necessary.)
    Primary DNS: 192.168.1.254 (Optional)
    Secondary DNS: 8.8.8.8 (Optional)

w opcjach LAN mam tak
    IP Address: 192.168.100.200
    Subnet Mask: 255.255.255.0

pomoze ktoś ???
  • Poziom 16  
    Nic nie piszesz jakim sprzętem obecnie dysponujesz i trochę chaotycznie to wszystko opisałeś.Router który odbiera sygnał od dostawcy będziemy traktować jako AP i jeżeli jest blisko nadajnik to powinien wystarczyć tryb pracy AP-client.Z niego po Lan-ie podajesz neta do routera ,który ma rozsyłać sygnał WIFI(oraz po LAN), i w nim możesz ustawić zakres adresów do przydzielania odbiornikom lub tryb dhcp czyli z automatu.Ważne jest by adresy nie kolidowały ze sobą w stworzonej przez drugi router podsieci.Podaj więcej danych to postaramy się pomóc.
  • Poziom 11  
    Netgear jest routeren ktory dostarcza internet do mojego domu . ale jego ustawienia mozna pominąc poniewaz on tylko wysyła sygnał po wifi . w domu mam zbudowana siec na tp link 743nd pracującym w trybie wisp . Niestety przesyłanie strumieniowe na tych ustawieniach działa strasznie wolno . filmy nie chodza zdjęcia wyswietlaja sie z opoznieniem a muzyka przerywa . transfer miedzy urzadzeniami to 400b/ s

postawnowiłem wiec rozbudowac siec o jeszcze jedno radio w tym przypadku 740 n od tp linka . ale jak to wszystko pospinac zeby chodziło ?
    Trudno zrozumieć o czym piszesz, jakie urządzenie klienckie w trybie WISP, jaki router główny u ciebie i jeśli to on ma tworzyć sieć to czemu urządzenie klienckie w WISP a nie AP Client. Router połączony z Clientem po LAN? opisałeś bardzo chaotycznie. Tłumaczyłem ci jak zrobić to porządnie i na jakim sprzęcie. Sieć multimedialna z NAS ma swoje wymagania.