Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pilotem do philipsa

themk 23 Apr 2005 14:43 2817 18
    themk
    Level 11  
    Posiadam telewizor firmy philips który ma juz swoje lata. Problem polega na tym ze aby za pomocą pilota moc przełanczac kanaly ( lub robic cokolwiek innego ) musze dosłownie przystawić go pod sam telewizor. Swojego czasu kupiłem pilota uniwersalnego, ale niewiele on pomógł bo i jego trzeba bylo podstawiac pod sam telewizor. Dowszłem więc do wniosku ze to problem lezy po stronie odbiornika podczerwienie w tv. Jednak chciałem sie zapytac czy mozna cos zrobić z samym pilotem, bo za rozbieranie telewizora to ja się na pewno nie zabiore :).
    domint
    Level 25  
    Jeżeli inny pilot zachowuje się podobnie i elektroniką sie nie zajmujesz to raczej pilota nie ulepszysz. Ja proponuję Ci prosta rzecz ale bez rozkręcenia tv bedzie trudno. Odbiornik podczerwieni znajduje się w tv zazwyczaj za czerwoną "szybką" na której od wewnatrz zbiera się dużo kurzu ograniczając przepuszczalność promieni podczerwonych. Dalszym krokiem będzie wymiana tego odbiornika.
    themk
    Level 11  
    Jak się okazało najprostrze rzeczy są najskuteczniejsze :). Po usunięciu syfu z tego czerwonego szkielka pilot dziła zdecydowanie lepiej. Jednak pojawił sie nowy problem. Teraz dopiero zaówazyłem ze kopletnie nie działaja mi przyciski do sterowania głosem i programami ( 1,2,3... 0 ), pozostałe działają w miare poprawnie.
    waleriank
    Level 20  
    Albo masz zużyte gumki w pilocie albo popękane ścieżki.
    Indyczes
    Level 33  
    Na początek dokładnie wyczyść klawiaturkę i pola zestykowe,jak nie pomoże to należy zakupić gumki serwisowe do pilotów,te które nie działają delikatnie ściąć i na ich miejsce wkleić nowe,odczekać kilka godzin i gotowe.Nie potrzeba tu szczególnych umiejętności.Do czyszczenia pilota użyj spirytusu lub izopropanolu.Tylko tego spirytusu nie wypij :lol:
    Kociołek
    Level 17  
    Witam
    Oczywiście można pilota naprawiać dla zasady, ale jest możliwość, że pilot do twojego Philipsa (nie podałeś modelu) kosztuje na Allegro np. 7 zł.
    Ostatnio zakupiłem do dwóch różnych Philipsów. Nie są oryginalne, ale w pełni sprawne i mają ten sam wygląd i te same przyciski. Są po prostu nowiutkie.
    Gumki, które wymienisz nie będą funkcjonowały idealnie, a zawsze będzie to już zużyty pilot.
    Dlatego proponuję zastanowić się nad taką ewentualnością.
    Pozdrawiam
    themk
    Level 11  
    Chyba faktycznie zdecyduje się na zkup nowego pilota bo ten moj jest juz naprawde w kiepskim stanie i chyba nie ma sesu go naprawiać. Chciałbym się jeszcze zapytać co myślicie o sprzedawanych na allegro pilotach uniwersalnych ( mozna takiego kupić za 10 zł ).
    waleriank
    Level 20  
    Ja tam zawsze mówię jeżeli pilot jest do wszystkiego to jest do niczego.Lepiej kupić orginalny lub zamiennik 1:1
    Kociołek
    Level 17  
    Popieram.
    Nie uniwersalny a zamiennik. Te same klawisze, te same funkcje.
    No chyba, że ktoś chce zmienić przyzwyczajenia.
    Co do Allegro: ja kupiłem 2 różne od dwóch różnych sprzedawców i są w porządku.
    szczepang
    Level 18  
    popieram,
    uniwersalnym możesz przypadkiem wejść w tryb serwisowy i coś namieszać- mialem już takie przypadki Philipsa
    Nawigator
    Level 33  
    Dobra rada dla Kociołka:
    warto przetrenowac podklejanie gumek na starym pilocie co przyda się w nowym z Allegro za 7 zł.
    Gumki przewodzące napylane w chińskich pilotach "oryginalnych" wytrzymują zazwyczaj 2-3 miesiące.
    Kup na zapas zestaw naprawczy.
    Pozdr. N.
    Jacek Kujawski
    Level 16  
    A ja zamiast kupowoć gumki serwisowe zawsze kupuję czekoladę i sreberko z niej naklejam na zużyte gumki - działa jak się patrzy, nie zużywa się, nie trzeba ścinać starych gumek no i o przyjemności jedzenia czekolady przy naprawie nie wspomnę :)
    Nawigator
    Level 33  
    Witam,
    => Kociołek: za 7 zł. wystarczy Ci na 7 pilotów bo wycierają sie nierówno. Poza tym klient po 3 miesiącach przychodzi i co mu powiesz żeby szedł na allegro czy teraz ebay? On kupił od Ciebie.
    => J. Kujawski: aluminium jest niedobre bo ściera z kolei pola stykowe grafitowe na płytce.
    Pozdr. N.
    marniu
    Level 25  
    Witam kolegów mam podobny problem z pilotem tylko do wiezy sony , niedziala mi pare przycisków power , volume i function , nie moge pozwolic sobie na zakup nowego bo jest cholernie drogi wiec musze naprawic ten , mam pytanie gdzie moge nabyc taki zestaw naprawczy tych gumek i czy ewentualnie moge te sreberko przykleic ,

dzieki za co kolwiek pozdrawiam marniu
    Nawigator
    Level 33  
    Ostatnio z braku innych mozliwosci zakupu pilota do drogiego wzmacniacza naprawiałem pilot fabryczny w którym całkiem wytarły się pola na klawiaturze.
    Swoja drogą za te pieniądze dali niebywały chłam.
    Znalazłem na giełdzie klawiaturę od jakiejś komórki lub telefonu ale miała płaskie ok. 1mm przyciski smd kwadratowe. Nakleiłem najpierw na płytkę pilota epoksydem a potem dolutowałem drucikami podłączenia. Zrobiłem tylko 8 klawiszy najczęściej używanych bo reszta jeszcze była dobra, gumki klawiszy troche podciąłem żeby na wysokosć pasowało.
    Wszystko działą ładnie ale to robota dla zdesperowanych saperów lub dla siebie bo czasochłonna.
    Innej możliwości naprawy płytki za bardzo nie widzę.
    Pozdr. N.
    marniu
    Level 25  
    Witaj Nawigator tu chodzi o gumki pod klawiszami , plytka jest ok moze rzeczywiscie pokombinowac ze stara klawiatura od jakiegos telefonu ! hehhe zobacze co z tego wyjdzie

pozdrawiam marniu
    Nawigator
    Level 33  
    Jak tylko guma przewodząca sie wytarła a płytka dobra to nie klej aluminium bo sie wytrze z kolei szybko płytka, tylko naklej gumki z zestawu naprawczego.
    Z klawiatury z telefonu wylutowałem kwadratowe kompletne przyciski w wykonaniu smd i wlutowałem w naprawianego pilota, chyba niecałkiem zrozumiałeś o co mi chodziło.
    Pozdr. N.
    marniu
    Level 25  
    Witaj Nawigator dobrze cie zrozumialem , chodzi mi o to gdzie moge nabyc ten zestaw naprawczy .
    pozdrawiam marniu