Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator pozycji geograficznej

Friendly 18 Lip 2014 12:36 1155 3
 • #1 18 Lip 2014 12:36
  Friendly
  Poziom 9  

  Witam,

  niestety nie jestem pewien co do umieszczenia postu w poprawnym dziale. Jeżeli umieściłem nie tam gdzie trzeba- przepraszam.

  Chce zaznaczyć, że korzystałem z opcji szukaj, jednak posty, które znajdowałem były "odległe czasowe", możliwe więc, że coś w tej kwestii się zmieniło. Mianowicie:

  Jadę na wakacje pociągiem, a nie samochodem, gdyż jest to odległość ok. 700km. Chciałbym zabezpieczyć swój bagaż przed kradzieżą, gdyż mam złe doświadczenie sprzed dwóch lat - w PKSie skradziono bagaż, który był dla mnie bardzo cenny.

  Moje pytanie to: czy są dostępne jakieś "lokalizatory GPS" czy "nadajniki pozycji" cokolwiek, co mógłbym włożyć/wszyć gdzieś do torby i za pośrednictwem np. programu komputerowego, albo wysłania sms'a na dane urządzenie zwróciłoby mi pozycję geograficzną?

  Jestem w tym kompletnie zielony także bardzo proszę o odpowiedzi zrozumiałe dla przeciętnego człowieka :))

  0 3
 • Pomocny post
  #2 18 Lip 2014 12:52
  speedy9
  Pomocny dla użytkowników

  Potrzebujesz lokalizatora GPS z transmisją GSM. Wkładasz kartę SIM do niego i masz możliwość śledzenia przez stronę www lub nawet wysyłać do niego SMS. Dostajesz wtedy SMS zwrotny z aktualną lokalizacją, którą można sprawdzić w nawigacji lub Google Maps.
  Na Allegro jest sporo takich lokalizatorów. Cena około 80-200zł.
  Wpisz w wyszukiwarkę np. "lokalizator GPS tracker".

  0
 • #3 21 Lip 2014 09:22
  Friendly
  Poziom 9  

  Super! Dzięki wielkie za szybką i fachową odpowiedź ;-)

  0
 • #4 21 Lip 2014 10:21
  Pawel2420
  Poziom 30  

  Obawiam się, że zbyt dużo oczekujesz. Tzw. lokalizatory GPS muszą "widzieć" niebo. W przypadku bagażu jest mało prawdopodobne aby ktoś go przewoził i trzymał na zewnątrz.

  Jeśli chodzi o doraźne zabezpieczenie bagażu w autobusie to możesz rozważyć zastosowanie czegoś takiego: http://i-node.pl/inode-care-sensor/
  Urządzenie wykrywa każde poruszenie czujnika. Alarm może być odebrany bezpośrednio przez typowy smartfon (Android 4.3, iOS 7). Zasięg wynosi kilkadziesiąt metrów. W czasie postoju jak dostaniesz alarm to będziesz musiał zwyczajnie popatrzeć co go spowodowało.
  Cena detaliczna urządzenia to 88zł.

  0