Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGS53A32EU/01 niedomyte naczynia

mitella 18 Lip 2014 13:38 2724 10
  • #1 18 Lip 2014 13:38
    mitella
    Poziom 9  

Moja zmywarka (Bosch AquaStop - sgs53a32eu/01) nie domywa naczyń od jakiegoś czasu. Teraz już pozostawia brudne naczynia na górnej półce, a na dole są umyte do połowy. Rozkręciłem niemal wszystko i nie znalazłem zanieczyszczeń.

Jaka może być przyczyna tak niskiego ciśnienia wody obiegowej w zmywarce?

Bardzo proszę o radę w usunięciu tej usterki. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć instrukcji serwisowej (service manual, repair manual) do mojej zmywarki.

1 10
  • #3 18 Lip 2014 15:48
    mitella
    Poziom 9  

Dziękuję za link.
    W prawdzie nie dotyczy dokładnie modelu zmywarki, jaką posiadam, ale zauważyłem (przeglądając pobieżnie), że w znacznej większości podzespoły są identyczne i zawiera (tego szukałem) dokładne opisy tekstowe. Jeszcze raz dzięki.

Mam dodatkowe pytanie:
    Skoro niedomywanie wynika ze skąpej cyrkulacji wody, to muszę wymienić całą pompę z silnikiem, czy.. może kondensator ma wpływ na gorszą pracę silnika połączonego z pompą cyrkulacyjną? Wymiana kondensatora jest znacznie tańsza.
    Jeśli tak, to jak sprawdzić, czy kondensator jest wciąż sprawny?

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lip 2014 18:45
    mrice
    Specjalista AGD

kondensator albo na przyrząd pomiarowy i sprawdzić pojemność, albo odżałować 10 zł na nowy, choć ten element rzadko zawodzi, częściej jeśli nie ma ciśnienia wody zawodzi mieszacz, który podaje wodę raz na górne raz na dolne śmigło. Znajdziesz go przykręconego do obudowy grzałki, w czarnej obudowie z silniczkiem.

0
  • #5 18 Lip 2014 18:59
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

A wody wystarczająco dużo pobiera? Grzeje wodę?

0
  • #6 19 Lip 2014 02:27
    mitella
    Poziom 9  

O mieszaczu nigdzie nie spotkałem informacji, więc dziękuję za podpowiedź. Na pewno sprawdzę.

Woda jest na dobrym poziomie. Co do grzania.., mam problem.
    Pewnie coś sprawia, że zmywarka pracuje dłużej, dużo dłużej niż powinna, więc zatrzymuję (3 sek. przytrzymanie przycisku "start") jej program i sprawdzam wszystko od początku.

P.S.
    Zaczyna mi brakować cierpliwości, bo już tydzień grzebię przy próbach naprawienia zmywarki.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #7 19 Lip 2014 11:39
    mrice
    Specjalista AGD

z tym grzaniem jaki masz problem ? na zimno zmywarka dobrze nie umyje

0
  • #8 19 Lip 2014 14:24
    mitella
    Poziom 9  

Nie zwróciłem wcześniej na to uwagę (dzięki za pytanie), ale ona w ogóle nie grzeje, odkąd spadło ciśnienie wody obiegowej/cyrkulacyjnej. Zaczynam podejrzewać problem z elektroniką, a to dla mnie.. za wysokie progi. ;P

0
  • #9 19 Lip 2014 18:32
    peter falk
    Specjalista AGD

mitella napisał:
    Woda jest na dobrym poziomie.

Na pewno :?:
    mitella napisał:
    ale ona w ogóle nie grzeje, odkąd spadło ciśnienie wody obiegowej/cyrkulacyjnej.

No i tak ma być.
    mitella napisał:
    Zaczynam podejrzewać problem z elektroniką

|Elektronika w boschu jest jak nadzieja - umiera .... ;)

0
  • #10 19 Lip 2014 20:59
    mitella
    Poziom 9  

(...)
    Oczywiście, że tak.
    (...)
    Oby
    (...)
    Udało ci się.. :(

0
  • #11 31 Lip 2014 00:04
    mitella
    Poziom 9  

Moja zmywarka jest już naprawiona.
    Otóż rozłączył się wirnik pompy cyrkulacyjnej, składający się z dwóch części z tworzywa sztucznego. W całości utrzymują je delikatne (moim zdaniem) nity plastikowe. Jest ich sporo, ale ich końce były "spłaszczone" tylko w kilku.
    Podejrzewam, że gdyby producent "rozpłaszczył" je wszystkie (np. lutownicą, lub inną grzałką do topienia sztucznych tworzyw), wirnik przeżył by zmywarkę, a jego klienci zaoszczędzili 350(!) złotych.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

0